فانوس جنوب
کد خبر: 4290       یکشنبه 27 خرداد 1403 در 14:08
| ف | | |

پرداخت ۷۵میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی در خوزستان

 پرداخت ۷۵میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی در خوزستان

مدیرکل صمت استان خوزستان از پرداخت ۷۵میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی در سال ۱۴۰۲ به متقاضیان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، حمیدرضا فلاح گفت: در سال ۱۴۰۲ میزان ۹۰ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان اعتبار بانکی برای ایجاد اشتغال در بخش مشاغل خانگی به این اداره کل اختصاص یافت.

وی افزود: پس از ثبت نام متقاضیان سراسر استان در سامانه مشاغل خانگی و بررسی پرونده‌های آنان و طی مراحل قانونی از بین ۷۶۷ طرح ارسالی توسط شهرستان‌های تابعه تعداد ۶۳۲ طرح به بانک‌های عامل استان ارسال شد.

فلاح با بیان اینکه این طرح‌های ارسالی به بانک‌ها تسهیلات خود را دریافت کردند، بیان داشت: میزان تسهیلات دریافتی توسط متقاضیان تا پایان سال ۱۴۰۲، مبلغ ۷۵ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان بوده است و به عبارتی ۸۵ درصد اعتبارات اختصاصی جذب و به متقاضیان پرداخت گردید.

مدیر کل صمت استان خوزستان در ادامه با اشاره به همکاری بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان خاطر نشان کرد: بانک‌های رفاه، صادرات، ملی، مهر ایران، توسعه تعاون، تجارت و ملت بانک‌هایی بودند که به ترتیب بیشترین همکاری در پرداخت تسهیلات را داشته اند.

وی تصریح کرد: تسهیلات مذکور به مشاغلی از قبیل دوخت لباس، قالیبافی، تابلو فرش و سایر مشاغل دستی و سنتی پرداخت گردید.

فلاح یادآور شد: بر اساس آمار ارائه شده پرداخت این تسهیلات برای ۴۱۳۲ نفر فرصت شغلی دایمی در سطح استان ایجاد نمود.

وی اظهار امیدواری کرد: در سال ۱۴۰۳ که سال جهش تولید با مشارکت مردم می‌باشد با تخصیص تسهیلات بیشتر به بخش مشاغل خانگی، این تسهیلات براساس اولویت‌های تعریف شده با همکاری بانک‌های عامل و دستگاه‌های مرتبط به طور کامل جذب و به متقاضیان واقعی پرداخت شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است