فانوس جنوب
کد خبر: 4278       پنجشنبه 24 خرداد 1403 در 12:23
| ف | | |

شناسایی ۱۳۰ هزار قطعه زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن

شناسایی ۱۳۰ هزار قطعه زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن

استاندار خوزستان گفت: ۱۳۰ هزار قطعه زمین در سایت‌های مختلف در مناطق شهری و روستایی استان شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، علی اکبر حسینی محراب در نشست شورای مسکن خوزستان افزود: تعداد اراضی شناسایی شده بیش از متقاضیان در سطح استان است و در نتیجه از بابت زمین برای طرح‌های ساخت مسکن نهضت ملی، مسکن روستایی، صنعت شهرها، بافت فرسوده، طرح خودمالکی و مسکن نیرو‌های مسلح مشکلی نداریم و حرکتی که دولت برای ساخت مسکن در خوزستان برنامه‌ریزی کرده بود به نقطه مطلوبی رسیده است.

وی اظهار کرد: ۱۳۰ هزار قطعه زمین در سایت‌های مختلف در مناطق شهری و روستایی استان شناسایی شده است و روستائیانی که ثبت نام کرده اند در ماه خرداد و تیر زمین خود را دریافت خواهند کرد؛ گام بعدی فرآیند ساخت است که بخشی از آن توسط مردم و بخش دیگر توسط راه و شهرسازی انجام می‌شود.

استاندار تاکید کرد: بانک‌ها نیز گزارشی در خصوص تسهیلات مسکن ارائه دادند که از نظر ما رضایت‌بخش نبود و جای کار بیشتر دارد. در طرح خودمالکی نیاز است بانک‌ها کار بیشتری داشته باشند و با مشارکت مردم در ساخت و ساز شاهد رونق بخش مسکن خواهیم بود.

حسینی محراب با عنوان اینکه خط اتوبوسرانی برای دو شهر شیرین شهر و رامین، راه اندازی شود، عنوان کرد: برخی از واحد‌های مسکونی در این دو شهر فاقد متقاضی هستند که تصویب شد به قیمت تمام شده در اختیار نیرو‌های مسلح و مددجویان قرار گیرد که گام رو به جلویی برای رشد این دو شهر محسوب می‌شود. در زمینه فضا‌های آموزشی، درمانی و پاسگاه نیز نیاز است اقداماتی در این دو شهر صورت گیرد که در دست پیگیری است.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است