فانوس جنوب
کد خبر: 3588       دوشنبه 08 خرداد 1402 در 11:33
| ف | | |

تامین اعتبار طرح ۵۵۰ هزارهکتاری برای اشتغالزایی در خوزستان

تامین اعتبار طرح ۵۵۰ هزارهکتاری برای اشتغالزایی در خوزستان

معاون استاندار خوزستان :اجرای مصوبه سفردوم رییس جمهور به استان برای تامین اعتبار در حوزه تکمیل طرح ۵۵۰ هزارهکتاری علاوه بر توسعه تولید و اشتغال، تحول حوزه کشاورزی با محوریت دانش بنیان‌ها را درپی دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری خوزستان گفت: اجرای مصوبه سفردوم رییس جمهور به استان برای تامین اعتبار در حوزه تکمیل طرح ۵۵۰ هزارهکتاری مقام معظم رهبری علاوه بر ایجاد ظرفیت‌های مطلوب تولیدی و اشتغالزا، موجب تحول حوزه کشاورزی با محوریت دانش بنیان‌ها می شود.

محمد راضی جلالی بیان‌کرد: در سفر دوم رییس‌جمهور به خوزستان بالغ بر۲۳۰ طرح اقتصادی مصوب شد که یکی از مصوبات مورد تاکید رییس‌جمهور، تکمیل طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری است.

وی افزود: این طرح از سال‌های گذشته آغاز شده و با توجه به مراحل هشت‌گانه طرح، بخش‌های زیادی تا تکمیل کامل باقی مانده است.

راضی جلالی یکی از مصوبات دور دوم سفر ریاست جمهوری برای تکمیل فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری را اختصاص۲۰ درصد سهم دولت در نیشکر به این پروژه عنوان کرد و ادامه داد: بر اساس کارشناسی‌های صورت گرفته اعتباری بالغ بر ۳۰۰ هزار میلیارد ریال و تخصیص فاینانس یک میلیارد دلار معادل ۵۰۰ هزار میلیارد ریال برای اجرای فاز دوم طرح هزینه خواهد شد.

وی گفت: بعد از انجام مطالعات لازم برای اجرای این مصوبه، اعتبار در نظر گرفته شده اختصاص می‌یابد تا بر اساس سند آمایش سرزمینی استان، برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری عملیاتی شوند.

فاز نخست طرح ۵۵۰ هزار هکتاری احیای اراضی دشت‌های خوزستان و ایلام، در سطح ۲۹۵ هزار هکتار در سال ۱۳۹۳ کلید خورد و در سال ۱۳۹۷ به اتمام رسید.

اجرای مرحله دوم این طرح در سطح ۲۵۵ هزار هکتار برای شبکه‌های اصلی و فرعی است که توسط وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو اجرا خواهد شد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است