فانوس جنوب
کد خبر: 3347       جمعه 28 بهمن 1401 در 16:22
| ف | | |

تاکید امام جمعه اهواز بر خودداری از خام‌فروشی صرف نفت

تاکید امام جمعه اهواز بر خودداری از خام‌فروشی صرف نفت

امام جمعه اهواز با تاکید بر خودداری از خام‌فروشی صرف نفت : اگر شب و روز و به صورت جهادی کار کنیم امیدواریم تا ۳۰ سال آینده اقتصادمان را جهانی کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۲۸ بهمن‌ماه) اهواز با اشاره به نقش کلیدی خانواده در سبک زندگی اسلامی، اظهار کرد: سبک زندگی اسلامی یکی از توصیه‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه خط‌بندی‌ها و صف‌بندی‌ها بر محور ولایت است، افزود: زمانی که به کار‌های روزمره توجه می‌کنیم می‌بینیم که خدایان زیادی به جز خدای متعال در زندگی ما نقش ایفا می‌کنند و خود را به شرک آلوده می‌کنیم.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان گفت: بنا به فرموده قرآن کریم بیشتر کسانی که در کره مریخ هستند، مشرک هستند. برخی با زبان می‌گویند لااله‌الاالله، اما در دل می‌گویند لااله‌الاانا.

امام جمعه اهواز بیان کرد: زمانی که انسان هوای خود را معبود خود قرار می‌دهد، درگیر هوا و هوس شده است. برخی برای مقام‌پرستی حاضر هستند جنایت مرتکب شوند. قدرت‌پرستی، قدرت‌طلبی، فرزندپرستی، زن‌پرستی و کسب محبوبیت و شهرت بین مردم نیز بیماری هستند.

موسوی‌فرد با اشاره به آثار مثبت صلوات فرستادن، گفت: غالب اختلاف‌ها در خانواده‌ها ناشی از تبعیت از هوای نفس است؛ درمان و راه رسیدن به تقوا از مسیر اهل بیت (ع) است و باید توجه شود نماز بی‌ولایت نیز خود را فریب دادن است.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان با تبریک فرا رسیدن عید مبعث پیامبر اکرم (ص) عنوان کرد: به تعبیر امام (ره) روز بعثت پیامبر (ص) در سراسر عالم نظیر ندارد و شریف‌تر از این روز وجود خارجی ندارد. به دلیل اینکه دیگر در دنیا چنین اتفاقی نیفتاده و شخصیتی مانند پیامبر (ص) وجود ندارد، این روز نظیر ندارد.

امام جمعه اهواز گفت: در صدر اسلام مردم تا حدی بی‌لیاقت بودند که نتوانستند، اما خود را حفظ کنند، اما این امت اسلامی با وجود تحمل ۴۴ سال انواع فشار‌ها توانستند نه تنها امام خود بلکه دو نایب امام را حفظ کنند. آیا این امت لیاقت ندارد پرچم را به دست توانمند، ولی الله الاعظم اعطا کند؟ بنابراین باید در برابر این امت فهیم، نجیب و انقلابی سر تعظیم فرود آورد.

وی عنوان کرد: ابر بدهکارترین کشور در دنیا آمریکا است، اما با اقتداری که با دلار خود در دنیا ایجاد کرده کمتر ورشکست می‌شود.

موسوی‌فرد بیان کرد: در سال ۲۰۰۸ به دلیل ترکیدن حباب مسکن، بحران مالی برای آمریکا ایجاد شد و سردمداران آمریکایی برای ایجاد یک پایه پولی، حدود ۱۲۵۰ میلیارد دلار از چین قرض کردند.

به دلیل قدرتی که آمریکا دارد این بدهکاری‌ها را پرداخت نکرد و چین گفت چرا ما نتوانیم چنین اقتداری برای خود ایجاد کنیم؟ بنابراین از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ تعداد ۲۶۰۰ ابرپروژه با بیش از یک تریلیون دلار را در ۱۲۰ کشور اجرا کردند. اکنون چین زیرساخت‌های اقتصادی خود را به گونه‌ای تقویت کرده است که در آینده‌ای نه چندان دور ابراقتصاد دنیا می‌شود.

وی افزود: اکنون که زیرساخت‌ها مهیا و محصولات چین آماده صادرات است، مسیر دریایی امنیت نخواهد داشت بنابراین باید به سمت مسیری که بتواند این حجم محصولات را صادر کند برود و مسیر جاده‌ای، تنها مسیر برای جابه‌جایی محصولات است؛ مسیر ترکیه- ارمنستان - آذربایجان و بنا بر نقلی قزاقستان مسیر جابه‌جایی محصولات است.

مسیر دوم جابه‌جایی محصولات از افغانستان - ایران - ارمنستان و اروپا است. این در حالی است که در جهان قدیم مسیر آفریقا - اروپا و آسیا که وابسته به ایران بودند، طی می‌شد.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان گفت: در ۱۰۰ سال گذشته، فرصت ایران نفت‌فروشی و خام‌فروشی بوده است. از دهه ۴۰ به این طرف هم نوعا صنعت ما به سمت خام‌فروشی رفته و کمتر صنایع پایین‌دستی رقم خورده است.

وی افزود: اگر شب و روز و به صورت جهادی کار کنیم امیدواریم تا ۳۰ سال آینده اقتصادمان را جهانی کنیم.

امام جمعه اهواز گفت: از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ همه تلاش آمریکا این بود که نیاز همه کشور‌ها به نفت ایران را از بین ببرد و برای این کار صادرت روزانه نفت خود را از ۵ میلیون بشکه به ۱۳ میلیون بشکه افزایش داد. از طرف دیگر نیز هم‌پیمانان آمریکا مانند عربستان در شبانه‌روز ۱۱ میلیون بشکه نفت صادر می‌کنند بنابراین عملا نفت ایران از روی میز این کشور‌ها بیرون رفت.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است