فانوس جنوب
کد خبر: 3317       یکشنبه 02 بهمن 1401 در 19:48
| ف | | |

برنامه جامع شهروندی اهواز در افق ۱۴۰۵ طراحی شده است

 برنامه جامع شهروندی اهواز در افق ۱۴۰۵ طراحی شده است

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری اهواز گفت: توسعه فرهنگی و آموزش مسائل حوزه شهروندی در اولویت فعالیت شهرداری است و برنامه جامع اهواز همدل در افق ۱۴۰۵ طراحی شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، حجت‌الاسلام حمید رعیتی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص برگزاری نخستین جشنواره اهواز همدل، اظهار داشت: برنامه جامع عملیاتی اهواز 1405 با شعار اهواز همدل نگارش شده است و در حال حاضر در حال طی کردن مرحله تصویب در شورای اسلامی شهر اهواز قرار دارد.

وی افزود: در این برنامه نیز تلاش شده نیازهای فرهنگی و شهروندی مطابق با ظرفیت‌های فرهنگی و معنوی طراحی شود.

رعیتی ادامه داد: مسائل و معضلات فرهنگی یکی از مشکلاتی هستند که در اهواز وجود دارند و از حوزه گسترده‌ای برخوردار هستند، با این حال در تلاش هستیم برخی از مشکلات فرهنگی را با استفاده از آموزش شهروندی برطرف کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری اهواز ادامه داد: در حوزه فرهنگی افراد زیادی صاحب‌نظر هستند و اگر به دنبال برون رفت از مشکلات فرهنگی هستیم باید ابتدا اقدام به آموزش کنیم، چرا که اگر شهروندی آموزش ندیده باشد انتظاری نمی‌رود که خواسته‌ها و مسائل شهری را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه حلقه گم شده مدیریت شهری اهواز آموزش شهروندی است، گفت: تمام تلاش ما این است که برنامه‌ها و جشنواره‌های خود را با محوریت آموزش شهروندی برگزار کنیم که برای این کار نیازمند تولید محتوا هستیم.

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری اهواز با اشاره به آغاز جشنواره اهواز همدل گفت: جشنواره اهواز همدل با هدف توسعه فرهنگ شهروندی و تولید محتوا و با بهره مندی از داوران توانمند داخلی طراحی شده و در این جشنواره عموم شهروندان، هنرمندان و خبرنگاران می‌توانند تولیدات خود را حداکثر تا 25 بهمن به دبیرخانه جشنواره فرهنگی شهرداری اهواز ارسال کنند.

رعیتی تاکید کرد: حضور در جشنواره برای عموم مردم آزاد است و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا می‌شود؛ علاوه بر آن از آثار برتر که می‌تواند شامل طرح، پیشنهاد و یا حتی بحث انتقادی برای بهبود آموزش شهروندی باشد به نام شخص خالق اثر برای آموزش شهروندی استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما از برگزاری این جشنواره این است که به سمت تولید محتوایی که سبب آموزش شهروندی می‌شود حرکت کنیم؛ با این کار هم افراد شرکت کننده به ویژه هنرمندان و خبرنگاران با موضوع درگیر می‌شوند و از تولیدات آن‌ها برای آموزش شهروندی استفاده می‌شود. 

رئیس فرهنگی شهرداری اهواز اضافه کرد: این‌ جشنواره در 4 قالب اصلی پوستر، عکش، موشن و انیمیشن و گزارش خبری ویدئویی و در یک بخش جنبی یعنی عکاسی با موبایل برگزار می‌شود.

وی گفت: محورهای این جشنواره شامل هویت شهری، زیباسازی شهری، حفظ محیط زیست، آموزش شهروندی، جلوگیری از‌ تکدی‌گری، بازیافت، حمل و تفکیک زباله، مشارکت در اداره شهر، استفاده از حمل و نقل عمومی و آپارتمان‌ نشینی و حقوق همسایه است. 

رعیتی بیان کرد: به نفرات اول تا سوم بخش موشن و انیمیشن به ترتیب 8، 7 و 6 میلیون تومان به همراه تندیس و لوح تقدیر، در سایر بخش‌ها به نفرات اول تا سوم به ترتیب 6، 5 و 4 میلیون تومان، به 5 نفر برتر در بخش عکاسی با موبایل هر کدام 1.5 میلیون تومان به همراه تندیس و لوح تقدیر و اگر اثری شایسته تقدیر شد مبلغ یک میلیون تومان اهدا می‌شود. 

وی در پایان از مهلت ارسال آثار تا 25 بهمن‌ماه و برگزاری مراسم اختتامیه در اوایل اسفندماه و گفت: در خلال این جشنواره 3 کارگاه نیز برگزار و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت جشنواره به نشانی http://ahvazhamdel.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است