فانوس جنوب
کد خبر: 3307       شنبه 01 بهمن 1401 در 08:17
| ف | | |

راه اندازی ۴ شیمی پارک در خوزستان

 راه اندازی ۴ شیمی پارک در خوزستان

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس از راه اندازی ۴ شیمی پارک در سطح حوزه انتخابیه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، علیرضا ورناصری در حاشیه جلسه مشترک با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان در خصوص اجرایی شدن طرح پتروپالایشگاه در هفتکل گفت: این طرح که در شهرستان آغاز شده یک زنجیره ۴ قسمتی است، یعنی برای هر شهرستان موفق به دریافت مجوز یک شیمی پارک شدیم.

وی به کار‌های اساسی انجام شده در این خصوص در کمیسیون انرژی مجلس اشاره کرد و افزود: موفق شدیم این منطقه را به عنوان منطقه آزمایشی شیمی پارک‌ها در کشور قرار دهیم و مقرر است در یک زمان‌بندی یکساله بتوانیم این ۴ شیمی پارک را در سطح حوزه انتخابیه راه اندازی کنیم.

ورناصری دریافت مجوز وزارت نفت برای تهیه خوراک این طرح‌های پتروپالایشگاه را از دیگر کار‌های انجام شده برشمرد و ادامه داد: این کار‌ها برای حوزه انتخابیه مزایای مهمی از جمله رونق اقتصادی و توسعه اشتغالزایی دارد.

به گفته این مقام مسئول؛ به زودی شرایط ایجاد این پارک‌ها در ۳ شهرستان دیگر هم مهیا می‌شود و در یک بازه زمانی کوتاه مدت نیز کار را شروع خواهیم کرد.

ورناصری ادامه داد: در خصوص تامین زمین مورد نیاز در ۳ شهرستان دیگر مذاکراتی انجام شده و موفق شدیم زمین و سرمایه‌گذار برای انجام این طرح محیا کنیم و در آینده‌ای نزدیک شاهد شروع کار در این ۳ شهرستان نیز خواهیم بود.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: امید است این تلاش‌ها هر چه زودتر به نتیجه برسد تا مردم شاهد یک تحول اساسی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در منطقه باشند.

وی ایجاد اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی منطقه را از دستاورد‌های مهم این طرح عظیم برای حوزه انتخابیه عنوان و اضافه کرد: سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق گاز و نفت خیز کشور از دیگر اهداف محقق شده این طرح بزرگ است که به یاری خداوند در سال آینده شاهد تحول اساسی در حوزه اشتغال و رونق اقتصادی در منطقه خواهیم بود.

ورناصری در ادامه به تخصیص اعتبار جهت راه اندازی طرح‌های زودبازده صنعتی اشاره کرد و گفت: موفق شدیم اعتباری بیش از ۵۰ میلیارد تومان جهت حمایت از واحد‌های نیازمند در شهرک‌های صنعتی اختصاص دهیم که هم اکنون بیش از ۲۸ واحد اشتغالزا جهت دریافت این تسهیلات اقدام کرده اند.

وی می‌گوید: در سال‌های اخیر تسهیلاتی که جهت اشتغالزایی گرفته می‌شد، برای مصارف دیگر هزینه می‌شد که در این رابطه باید نظارت دقیق و میدانــی انجام شود تا این مبلغ به کنندگان کار تعلق گیرد.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: فیبر نوری در شهرک‌های صنعتی شماره یک و ۲ مسجدسلیمان راه اندازی شده و پیگیر رفع مشکل احداث شهرک صنعتی شماره ۳ شهرستان با شرکت نفت هستیم و به زودی در این خصوص نیز تصمیمات خوبی گرفته خواهد شد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است