فانوس جنوب
کد خبر: 3304       پنجشنبه 29 دي 1401 در 10:18
| ف | | |

قاضی‌زاده هاشمی: از برنامه‌های فرهنگی مردمی در حوزه ایثار و شهادت حمایت می‌کنیم

 قاضی‌زاده هاشمی: از برنامه‌های فرهنگی مردمی در حوزه ایثار و شهادت حمایت می‌کنیم

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: از برنامه‌های فرهنگی مردمی در حوزه ایثار و شهادت حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شامگاه چهارشنبه در شورای ترویج ایثار و شهادت استان خوزستان که در محل استانداری این استان برگزار شد، خوزستان را مرکز فرهنگ ایثار و شهادت معرفی کرد و اظهار داشت: باید برای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در استانی مانند خوزستان که استان ایثار و شهادت است به طور ویژه تلاش کنیم.

وی افزود: از استاندار خوزستان می‌خواهیم تا تکریم خانواده شهدا توسط مدیران و مسئولان این استان یکی از مولفه‌های ارزیابی عملکرد مدیران باشد، چرا که بسیاری از خانواده‌های شهدا در حال حاضر وجود دارند که به آنها سر زده نمی‌شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: همین که مسئولان و متولیان امر در یک برنامه زمان‌بندی شده به خانواده‌های شهدای استان خوزستان دیدار داشته باشند یک اقدام بسیار موثر است که می‌تواند نقش به‌سزایی در تکریم خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران داشته باشد.

وی افزود: با وجود تلاش‌های انجام شده، اما در آمارها ضریب بیکاری و نداشتن مسکن در میان خانواده‌ها شهدا و ایثارگر بالاتر از مردم عادی است که این به عملکرد مدیران شهرستانی و استانی برمی‌گردد.

قاضی‌زاده هاشمی همچنین به رویکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران در برگزاری یادواره‌های شهدای روستاها شهرستان‌ها و استان‌ها به صورت کاملاً مردمی و موثر تاکید کرد و گفت: بنیاد شهید از برنامه‌های مردمی حمایت می‌کند و باید به سمتی برویم که اکثر برنامه‌ها را خود مردم اجرا کنند و ما کمک کنیم.

معاون رئیس جمهور عنوان کرد: از فیلم‌ها و سریال‌های با موضوع فرهنگی شهدا حمایت می‌کنیم، اما باید فیلم‌ها و سریال‌ها به صورتی ساخته شود که با کیفیت، قابل پخش و جذاب برای مخاطب باشد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است