فانوس جنوب
کد خبر: 3297       سه شنبه 20 دي 1401 در 14:06
| ف | | |

رشد ۴۲۹ درصدی فروش و تعیین تکلیف اموال تملیکی در خوزستان

 رشد ۴۲۹ درصدی فروش و تعیین تکلیف اموال تملیکی در خوزستان

رئیس کل دادگستری خوزستان رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، اموال متروکه و معطل مانده به ارزش بیش از ۳۵۲ میلیارد تومان تعیین تکلیف و به فروش رسیده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی دادگستری خوزستان، علی دهقانی امروز در جلسه کمیته نظارت بر تعیین تکلیف اموال موجود در انبارهای اموال تملیک و مبارزه با مفاسد اقتصادی استان، اظهار داشت:  به دستور ریاست قوه قضاییه مبنی بر نظارت و اقدامات لازم برای سرعت بخشیدن به تعیین تکلیف اموال موجود در انبارهای سازمان اموال تملیکی به منظور حفظ و صیانت از حقوق بیت المال از ابتدای سال جاری این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با تشکیل کمیته تعیین تکلیف اموال به ریاست دادگستری و نظارت میدانی و مصوبات کاربردی، نسبت به ساماندهی و تعیین تکلیف بخش قابل توجهی از کالاها و اموال موجود در انبارها اقدام شد و به ارزش بیش از 352 میلیارد تومان از این اموال تعیین تکلیف و به فروش رسیده شده است.

دهقانی گفت: در راستای عمل به دستورات رئیس قوه قضاییه در خصوص حفظ حقوق بیت‌المال و ساماندهی وضعیت انبارها و کالاهای موجود در اموال تملیکی، در سال جاری اقدامات و پیگیری‌های قضایی متعددی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در همین راستا به صورت مستمر از انبارهای اموال تملیکی استان بازدید و دستورات لازم برای ساماندهی، فروش کالاهای سالم از طریق مزایده و معدوم کردن کالاهای متروکه غیر قابل مصرف صادر شد.

دهقانی بیان کرد: در جهت رفع موانع تعیین تکلیف اموال متروکه و معطل مانده در انبارها تا کنون اقدامات موثری صورت گرفته است و همچنان در دستور کار بوده و مستمرا از سوی کمیته این مهم رصد می شود.

وی تصریح کرد: تعامل و همکاری دستگاه‌های مرتبط می‌تواند به تعیین تکلیف کالاهای متروک در انبارهای اموال تملیکی و گمرکات استان کمک کند.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است