فانوس جنوب
کد خبر: 3293       دوشنبه 19 دي 1401 در 16:08
| ف | | |

ضرورت تربیت دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی

 ضرورت تربیت دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی

استاندار خوزستان :معلمان دانش آموزانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، استاندار خوزستان در نشست شورای آموزش و پرورش استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای معلم و دانش‌آموز در ۸ سال دفاع مقدس اظهار داشت: نخستین شهدا در جنگ تحمیلی و دفاع از حرم حضرت زینب (س) فرهنگیان بودند که نشان می‌دهد ظرفیت انقلاب اسلامی در آموزش و پرورش، فرهنگیان و دانش آموزان موج می‌زند.

علی اکبر حسینی محراب با اشاره به سخن امام راحل (ره) که فرمودند ” معلمی شغل انبیاست” بیان داشت: به دلیل سابقه فرهنگی هم درد را در این حوزه می‌دانم و هم درمان را و به تمام پیچ و خم کار آگاه هستم و خود را از معلمان جدا نمی‌دانم.

وی با بیان اینکه مثلث ارتباط مدیر، معلم و دانش آموز بر پیکره آموزش و پرورش تبیین شود، عنوان داشت: نقش مدیر و نهاد‌های فرهنگی حاضر در مدارس در این ارتباط بسیار حائز اهمیت است.

استاندار خوزستان با اشاره به نقش حیاتی معلمان در تربیت دانش آموزان افزود: وجود یک معلم خوب می‌تواند مسیر و دیدگاه دانش آموز را به سمت و سوی کلاس‌های درس تغییر دهد؛ البته عکس این موضوع نیز وجود دارد.

حسینی محراب ادامه داد: معلمان نقش اساسی در تربیت دانش آموزان دارند و در برخی از موارد از پدر و مادر نیز تأثیرگذارتر هستند. وی ابراز داشت: همه معلمان ما در تراز انقلاب اسلامی هستند و دانش آموزی که تربیت می‌کنند نیز باید در تراز انقلاب اسلامی باشد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه برای بهبود وضعیت مدارس در استان نیازمند روحیه جهادی هستیم، گفت: راه‌های میانبر و معجزه همدلی را باید به میان بیاوریم تا رتبه آموزش و پرورش استان در سطح کشور ارتقا یابد؛ زیرا رشد استان در گرو پیشرفت آموزش و پرورش است.

حسینی محراب در پایان با اشاره به اینکه بدون داشتن برنامه فرهنگی و اجتماعی در اقتصاد موفق نخواهیم شد، اظهار داشت: سه حلقه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به همراه هم می‌توانند چهره استان را تغییر دهند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است