فانوس جنوب
کد خبر: 3232       سه شنبه 06 دي 1401 در 15:23
| ف | | |

جاده‌های خوزستان در محاصره مه

جاده‌های خوزستان در محاصره مه

رئیس پلیس راه خوزستان: جاده‌های استان مه آلوده و لغزنده هستند و رانندگان باید با احتیاط رانندگی کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، سرهنگ رضا دولتشاهی با بیان اینکه اغلب راه‌های اصلی و فرعی خوزستان به خصوص مناطق کوهستانی شمال شرق خوزستان مه‌آلود هستند، گفت: حرکت با سرعت مطمئنه یک ضرورت برای پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی است.

وی بر مه آلود و لغزنده بودن جاده‌های استان در ۳ روز اخیر اشاره کرد و افزود: به واسطه پدیده مه، کاهش دید افقی، بی احتیاطی رانندگان و توجه نکردن به جلو شاهد وقوع تصادف بودیم.

سرهنگ دولتشاهی ادامه داد: باتوجه به اینکه شرایط مه آلودگی، دشواری‌هایی به همراه دارد، لازم است رانندگان با احتیاط کامل رانندگی کنند که مهم‌ترین موارد احتیاطی دوری از شتاب زدگی، سبقت نگرفتن، توجه به جلو، سرعت مطمئنه و عدم خواب آلودگی است.

رئیس پلیس راه خوزستان از عموم رانندگان وسایل نقلیه سبک و سنگی خواست با توجه به مه آلودگی و در پیش بودن بارندگی‌ها، قوانین رانندگی در شرایط خاص آب وهوایی را رعایت کنند تا سبب آسیب رسیدن به خود و دیگران نشوند.

وی می‌گوید: با توجه به پیش بینی موج جدید بارندگی‌ها در خوزستان از اواخر وقت امروز، سه‌شنبه ۶ دی ماه و لغزندگی سطح جاده‌ها و بارش برف در استان، از رانندگان خواهشمندیم احتیاط کرده و تجهیزات زمستانی به خصوص زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

به گفته سرهنگ دولتشاهی؛ درحال حاضر همه راه‌های اصلی و فرعی استان باز هستند و ترافیک روان در جاده‌های استان حاکم است.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است