فانوس جنوب
کد خبر: 3230       دوشنبه 05 دي 1401 در 15:07
| ف | | |

سامانه جدید بارشی از روز سه‌شنبه در استان خوزستان

 سامانه جدید بارشی از روز سه‌شنبه در استان خوزستان

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: سامانه جدید بارشی از روز سه شنبه تا روز چهارشنبه بر استان حاکم است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری  اظهار داشت: تا فردا پدیده غالب برای استان مه یا مه رقیق است، از اواسط وقت فردا تا اواسط روز چهارشنبه با تاثیر سامانه بارشی شاهد افزایش ابر،رگبار و رعد و برق در مناطق جنوبی، شمال شرقی و شرقی خوزستان خواهیم بود.

وی افزود: بارش در بقیه مناطق استان به صورت نقطه ای و پراکنده و در ارتفاعات به صورت برف پیش بینی می‌شود؛ در این مدت شمال خلیج فارس مواج است.

سبزه زاری ادامه داد: در 24 ساعت گذشته آبادان با 18.9 و ایذه با 2.3 درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را داشتند و حداقل دمای اهواز 8.2 و حداکثر 18.5 درجه سانتیگراد گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به ورود سامانه بارشی جدید از ظهر روز سه شنبه تا اواسط روز چهارشنبه هفته جاری در بیشتر مناطق خوزستان به ویژه مناطق شرقی، جنوبی، مرکزی و ارتفاعات استان هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.

بر اساس این گزارش رکورد میزان بارندگی سامانه اخیر که در اواخر هفته گذشته تا شنبه هفته جاری بر خوزستان حاکم بود در ایستگاه باران سنج قلعه خواجه مرکز شهرستان اندیکا با 101.5 میلیمتر ثبت شد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است