فانوس جنوب
کد خبر: 3202       جمعه 25 آذر 1401 در 17:02
| ف | | |

لزوم نوسازی حداقل ۵۰ درصد دستگاه تاکسی‌ها در اهواز

 لزوم نوسازی حداقل ۵۰ درصد دستگاه تاکسی‌ها در اهواز

سرپرست سازمان تاکسیرانی اهواز: نوسازی ۵۰ درصد و معادل یکهزار دستگاه تاکسی در این کلانشهر الزامی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، امیر صفی خانی با تبریک ۲۶ آذرماه و روز حمل و نقل گفت: در حوزه ناوگان تاکسیرانی اهواز شرایط مطلوبی ندارد و در حال حاضر یک هزار و ۳۵۰ دستگاه تاکسی در سطح این کلانشهر فعال هستند.

او با بیان اینکه از نظر تعداد تاکسی فعال، حداقل ۸ هزار دستگاه تا رسیدن به تعداد استاندارد فاصله داریم، افزود: بیشتر خودرو‌های فعال در سطح شهر فرسوده هستند و در ۱۳ سال اخیر فقط ۲۲۰ دستگاه نوسازی شده است.

صفی خانی به پیگیری ۲ راهکار برای رفع مشکلات ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و ادامه داد: وزیر کشور باید به این مشکل توجه ویژه‌ای داشته باشد تا بتوانیم حداقل ۵۰ درصد خودروها، معادل یکهزار و ۳۵۰ تاکسی را نوسازی کنیم.

سرپرست سازمان تاکسیرانی اهواز به تصمیم دولت برای توزیع ۱۰ هزار دستگاه تاکسی سورن در سطح کشور اشاره و اضافه کرد: باتوجه به شرایط نامطلوب حمل و نقل عمومی اهواز، باید مسئولان سهمیه بیشتری را مطالبه کنند.

به گفته این مقام مسئول؛ پیگیری جدی موضوع برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اهواز درحال انجام است و باید مسئولان کشوری همکاری داشته باشند تا وضعیت حمل و نقل اهواز همانند سایر کلانشهر به حد استاندارد برسد و شهروندان مشکلی برای تردد نداشته باشند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است