فانوس جنوب
کد خبر: 3138       سه شنبه 01 آذر 1401 در 14:27
| ف | | |

بیمارستان‌های جایگزین گلستان و رازی ساخته خواهند شد

 بیمارستان‌های جایگزین گلستان و رازی ساخته خواهند شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: مقرر شده بیمارستان‌های جایگزین گلستان و رازی احداث می‌شوند که امیدواریم اوایل سال آینده پروژه احداث این بیمارستان‌ها آغاز شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، حبیب حی بر معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ضریب اشغال تخت در بیمارستان‌های بزرگ اهواز مانند امام(ره) و گلستان بالا است. در این شرایط و به منظور آماده بودن تخت‌های ویژه، سعی می‌شود بیمار الکتیو بستری نشود تا بیشتر تخت‌ها برای موارد اورژانسی استفاده شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه تعداد تخت‌های بیمارستانی هر استان بر اساس جمعیت تحت پوشش در نظر گرفته می‌شود، در۶ ماه گذشته کمبودهای خوزستان در این خصوص به وزارت بهداشت منتقل و با پیگیری‌های انجام شده مصوب شد که تعداد تخت‌های بیمارستانی افزایش یابد. این موضوع در یکی دو روز آینده بصورت نهایی تصویب می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: همچنین مقرر شده است بیمارستان‌های جایگزین گلستان و رازی اهواز احداث شوند و امیدواریم اوایل سال آینده پروژه احداث این بیمارستان‌ها آغاز شود.

وی ادامه داد: هر چند ضریب اشغال تخت در برخی بیمارستان‌های اهواز زیاد است اما مشکل عمده، کمبود نیروی تخصصی پرستار و پزشک است نه فضای فیزیکی.

حی‌بر با بیان اینکه هر پرستاری که در خوزستان حضور دارد استخدام می‌شود، تصریح کرد: اکنون بخش‌هایی در بیمارستان‌ها داریم که به دلیل کمبود نیروی پرستار و پزشک، راه‌اندازی نشده‌اند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است