فانوس جنوب
کد خبر: 3136       یکشنبه 29 آبان 1401 در 15:07
| ف | | |

راه‌اندازی مرکز ساماندهی کوکان کار و خیابانی در اهواز تا پایان امسال

 راه‌اندازی مرکز ساماندهی کوکان کار و خیابانی در اهواز تا پایان امسال

استاندار خوزستان با تاکید بر تجهیز مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابانی از سوی شهرداری اهواز، از راه اندازی این مرکز قبل از پایان سال خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، جلسه شورای مشارکت‌های مردمی استان خوزستان روز یکشنبه به ریاست صادق خیلیان، استاندار خوزستان و با حضور اعضای این شورا در استانداری خوزستان برگزار شد.

صادق خلیلیان در این جلسه به کارگیری ظرفیت‌های مردمی و خیرین را از مهم‌ترین اقدامات در چارچوب وظایف مرتبط با بهزیستی برشمرد و اظهار داشت: در این زمینه هماهنگی لازم را انجام داده‌ایم و  خیرین نیز در زمینه همکاری بیشتر به منظور خدمت‌دهی از طریق بهزیستی برای جامعه هدف اعلام آمادگی کرده‌اند.

استاندار خوزستان با تاکید بر تجهیز مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابانی از سوی شهرداری اهواز، از راه اندازی این مرکز قبل از پایان سال خبر داد.

وی اضافه کرد: همچنین برای ساخت یک شیرخوارگاه یکی از خیران 70 درصد کار را پذیرفته است و حدود  30 درصد دیگر از سوی شهرداری اهواز صورت خواهد گرفت. سازمان اوقاف نیز آمادگی خود را برای خریداری تولیدات جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی اعلام کرده است.

وی با اشاره به اهمیت جلسات شورای مشارکت‌های مردمی بیان کرد: در این شورا باید با نگاهی جدید، طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه در زمینه ساماندهی مدد جویان بررسی و مطرح گردد تا شاهد تحول و حرکتی اساسی در این حوزه باشیم.

خلیلیان گفت: در جامعه هدف تحت پوشش نهادهایی همچون بهزیستی توانمندسازی مددجویان باید به جد دنبال شود و به عنوان اولویت مد نظر قرار گیرد. اقدامات به گونه‌ای باشد تا مددجویان بتوانند با کسب یک مهارت، حرفه یا توانایی مخارج خود را تامین کنند از این رو نقش دستگاه‌های آموزشی مانند سازمان فنی و حرفه‌ای بسیار مهم و تاثیرگذار است.

وی در ادامه یادآور شد: دستگاه‌های متولی اقدامات صورت گرفته در زمینه موضوعاتی همچون کودکان کار، کودکان بدسرپست یا بی‌سرپرست، زنان سرپرست خانوار و… را بررسی و متناسب با شرایط موجود اقدامات تکمیلی را انجام دهند. 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است