فانوس جنوب
کد خبر: 3135       یکشنبه 29 آبان 1401 در 14:27
| ف | | |

اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم اهواز

 اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم اهواز

فرمانده ناحیه امام حسین(ع) اهواز، از اعزام ۸ گروه پزشکی به مناطق محروم و کم‌برخوردار غرب اهواز در هفته بسیج خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، سرهنگ احمد ویسی در نشست خبری  امروز  به مناسبت آغاز هفته بسیج برگزارشد ، با اشاره به برنامه‌های متعدد بسیج در هفته بسیج، اظهار داشت: امسال بسیج با شعار محوری بسیج خدمت‌گذار ملت ایران و حدود  300 برنامه‌ متنوع با هدف تقویت بعد پیش‌برندگی بسیج و در راستای اعتلای بسیج در سطح محلات و اقشار برنامه‌ریزی شده و اجرا می‌شود.

وی افزود: 5 مورد میز خدمت با هدف در دسترس قرار دادن نهادهای خدماتی به مردم به ویژه در مناطق محروم، اعزام 8 گروه پزشکی به مناطق محروم و کم‌برخوردار غرب اهواز و اجرای 15 رزمایش کمک مومنانه در راستای تقویت نهضت کمک مومنانه با کمک خیرین و دستگاه‌ها از جمله برنامه‌های شاخص هستند.

 ویسی با اشاره به برگزاری رزمایش تولید توسط قشر متخصص و بسیج مهندسین با هدف ارائه الگو، عنوان کرد: برگزاری مسابقات قرآن متعدد در سطح تمام مساجد شهرستان اهواز با هدف ترویج، تعمیق و توسعه فرهنگ و ادبیات قرآنی، برگزاری 20 یادواره شهدای آبرو محله با هدف بزرگداشت یاد و نام شهدا و ارتباط بیشتر مردم با آنها، اجرای نمایش‌نامه با موضوع شهدای شاه‌چراغ و اجرای شب شعر مقاومت با حضور شعرای ممتاز اهواز از برنامه‌های هفته بسیج هستند.

وی گفت: اعزام گروه‌های جهادی برای تعمیر منازل در مناطق محروم، تولید محتوادر فضای مجازی، دیدار با علما و فرزانگان، مسابقات ورزشی در سطح محلات با هدف ایجاد نشاط اجتماعی، برگزاری نمایشگاه‌های موضوعی با هدف نمایش دست‌آوردهای بسیج، کارگاه‌هایی با عنوان سبک زندگی و غبارروبی مزار شهدا از دیگر برنامه‌های این هفته است.

فرمانده ناحیه امام حسین(ع) اهواز با اشاره به لزوم تبیین برکات انقلاب که بسیج نیز یکی از آن‌ها است، بیان کرد: تفاوت برنامه‌های امسال با سنوات گذشته تاکید بر محله‌وری و محرومیت زدایی است. تعمیر و ساخت منازل مسکونی که قبل از شروع هفته آغاز شده است و همچنان ادامه دارد و چند باب از این منازل در این هفته افتتاح می‌شود.

وی افزود: نشست‌های روشنگری متعددی با نوجوانان و جوانان در قالب حضور در مدارس با هدف ارتباط هرچه بهتر بسیج با قشر نوجوان ویژه مدارس برنامه ریزی شده است.

ویسی گفت: برنامه‌‌های متعددی از قبیل کارگاه‌های ترویج سبک زندگی اسلامی باتوجه به الگوهای ایرانی و اسلامی پیشرفت که مدنظر مقام معظم رهبری است، ویژه جامعه زنان برنامه‌ریزی شده است.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است