فانوس جنوب
کد خبر: 3126       شنبه 28 آبان 1401 در 14:00
| ف | | |

کشت قراردادی گندم به صورت الکترونیکی در خوزستان

 کشت قراردادی گندم به صورت الکترونیکی در خوزستان

شرایط و بستر لازم برای انجام و ثبت کشت قراردادی گندم در خوزستان به صورت الکترونیکی، به منظور رفاه کشاورزان گندمکار و سرعت کار، فراهم شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت: کشاورزان گندمکار با مراجعه به مراکز خدمات کشاورزی، اطلاعات خود را در سامانه "پهنه بندی" ثبت و سپس حواله الکترونیکی برای آنان صادر می‌شود. سیدرحمت اله پریچهر  افزود : برای سهولت کار، یک برنامه کاربردی کشاورزی قراردادی در گوشی تلفن همراه کشاورزان نصب و سپس پیش نویس قرارداد بر اساسی اطلاعاتی که در سامانه پهنه بندی ثبت و ضبط شده نهایی شده، کد رهگیری برای کشاورزان ارسال و پس از آن امضای دیجیتال توسط اداره کل غله و خدمات بازرگانی به عنوان طرف قرارداد درج می‌شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان ادامه داد: کشاورزان پس از انجام این مرحله که به صورت الکترونیک انجام می‌شود به بانک کشاورزی مراجعه و پس از ارایه وثیقه و تضمین، بیمه نامه صندوق محصولات کشاورزی را به صورت الکترونیکی دریافت خواهند کرد.

پریچهر ابراز امیدواری کرد کشاورزان گندمکار خوزستانی با کشت قراردادی گندم، شرایط را برای دریافت بهتر نهاده‌های کشاورزی و حمایت دولت از آنان فراهم کنند.

سال زراعی گذشته ۲۵۰ هزار هکتار گندم در خوزستان به صورت کشت قراردادی با اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان منعقد شد.

پیش بینی شده امسال کشت قراردادی گندم با الکترونیکی شدن قرارداد و سهولت در دریافت نهاده‌های کشاورزی افزایش یابد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است