فانوس جنوب
کد خبر: 3065       یکشنبه 27 شهريور 1401 در 13:28
| ف | | |

انتقال ۸ زائر مصدوم ایرانی از عراق به خرمشهر و آبادان

 انتقال ۸ زائر مصدوم ایرانی از عراق به خرمشهر و آبادان

دبیر ستاد اربعین و رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: هشت مصدوم حادثه واژگونی خودروی ون در مسیر بصره - سماوه در عراق، از طریق مرز شلمچه به کشور منتقل، و در بیمارستان‌های خرمشهر و آبادان بستری شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، به نقل از روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی آبادان سید نادر نقیبی  اظهار داشت:  هشت مصدوم حادثه واژگونی خودروی ون در مسیر بصره - سماوه در عراق، از طریق مرز شلمچه به کشور منتقل، و در بیمارستان‌های خرمشهر و آبادان بستری شدند.

وی افزود: پس از تماس شنبه شب با مرکز پست فرماندهی حادثهICP مستقر در مرز شلمچه، در خصوص وقوع حادثه واژگونی یک دستگاه خودروی ون در جاده بصره - سماوه مقدمات تحویل حادثه دیدگان در دستور کار قرار گرفت.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: شش دستگاه آمبولانس با هماهنگی پست فرماندهی حادثه ICP ، از نزدیکترین پایگاه‌های سیار اورژانس 115 مستقر در شلمچه به نقطه صفر مرزی اعزام و مصدومان از طرف عراقی تحویل گرفته شدند.

نقیبی افزود: پس از رسیدن کدهای اورژانس و تحویل مجروحان، اقدامات تریاژ و امداد بر بالین تمام مصدومان انجام و ضمن دریافت خدمات درمانی در نقطه صفر مرزی، توسط تکنسین‌های آمبولانس‌های اورژانس 115 ،برای ادامه درمان به مراکز بیمارستانی منتقل شدند.

وی ادامه داد: مصدومان شامل سه زن و پنج مرد هستند که به مرکز بهداشتی درمانی و فوریت های پزشکی حاج قاسم سلیمانی و بیمارستان های طالقانی آبادان و ولیعصر(عج) خرمشهر اعزام شدند.

پایانه مرزی شلمچه در 15 کیلومتری غرب خرمشهر و 20 کیلومتری بصره عراق قرار دارد.پایانه‌های شلمچه و چذابه 2 گذرگاه تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان هستند. 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است