فانوس جنوب
کد خبر: 3058       چهارشنبه 16 شهريور 1401 در 13:08
| ف | | |

هشدار هواشناسی خوزستان

 هشدار هواشناسی خوزستان

اداره‌کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به بارش رگبار پراکنده، تندباد و گردوغبار از فردا چهارشنبه ۱۶ شهریورماه در این استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، به‌نقل از اداره‌کل هواشناسی خوزستان، در این اطلاعیه آمده است: از بعدازظهر چهارشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه هفته جاری، پدیده همرفت برای ساعاتی در بعدازظهر سبب رگبار پراکنده و رعدوبرق به‌ویژه در مناطق شرقی، شمال شرقی خوزستان و با شدت کمتر در بقیه مناطق و وقوع تندباد لحظه‌ای و برخاستن گردوغبار موقت در مناطق جنوب غربی، جنوبی، مرکزی و با شدت کمتر در مناطق شرقی و جنوب شرقی استان خواهد شد.

براساس هشدار سطح زرد هواشناسی خوزستان، جنوبی شدن جریانات جوی در بعدازظهرها و بالا بودن شاخص‌های ناپایداری از روز دوشنبه تا جمعه هفته جاری برای خوزستان پیش‌بینی شد.

نوع مخاطره آن شامل افزایش رطوبت در بعدازظهرها، شرایط همرفتی و ابرناکی و احتمال رگبار و رعدوبرق پراکنده، تندباد لحظه‌ای و گردوغبار همرفتی و موقتی است.

پدیده شرجی از  هفته گذشته بر خوزستان حاکم شده است به‌گونه‌ای که میزان رطوبت در برخی نقاط استان از 90 درصد عبور کرده است؛ بیشترین میزان رطوبت امروز سه‌شنبه در آبادان به 97 درصد رسید.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است