فانوس جنوب
کد خبر: 3050       دوشنبه 14 شهريور 1401 در 18:23
| ف | | |

۱۵۰ هزار نفر از مرز شلمچه برای زیارت اربعین راهی عراق شده‌اند

 ۱۵۰ هزار نفر از مرز شلمچه برای زیارت اربعین راهی عراق شده‌اند

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان گفت: خدمات ویژه به زائران، دسترسی سهل و آسان هوایی، ریلی و ناوگان عمومی به گذرگاه شلمچه دلیل افزایش تعداد زائران از گذرگاه شلمچه است که تاکنون ۱۵۰ هزار نفر از مرز شلمچه برای زیارت اربعین راهی عراق شده‌اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، ولی اله حیاتی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تردد زائران اربعین حسینی از شلمچه نسبت به سال 98 (سال پیش از تعطیلی و شیوع کرونا)، افزایش 40 درصدی را شاهد است و تاکنون بیشترین تردد زائران از این پایانه صورت گرفته است، اظهار داشت: عبور زائران اربعین حسینی از گذرگاه اربعین حسینی شلمچه به صورت روان در حال انجام است و مشکلی در تردد زائران  از شلمچه نیست.

وی افزود: خدمات ویژه به زائران، دسترسی سهل و آسان هوایی، ریلی و ناوگان عمومی به گذرگاه شلمچه  دلیل افزایش تعداد زائران از گذرگاه شلمچه است که  تاکنون 150 هزار نفر از مرز شلمچه برای زیارت اربعین راهی عراق شده‌اند.

حیاتی گفت: به دلیل گرمای هوا در برخی از ساعت‌ها به ویژه صبح و عصر شاهد ازدحام جمعیت به دلیل بهتر شدن هوا هستیم.

وی با بیان اینکه 400 موکب و ایستگاه پذیرایی و 120 هکتار توقفگاه خودرویی در شلمچه تدارک دیده شده است، گفت:  15 گیت برای خروج زائران اربعین در پایانه مرزی شلمچه  فعالیت می‌کنند که متناسب با  افزایش تعداد زائران، گیت‌های عبور نیز افزایش می‌باید.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان گفت: زائران به صورت روان در حال عبور از مرز هستند  و امینت آنها نیز توسط نیروی انتظامی و مرزبانی تامین شده است.

وی گفت: در شلمچه عراق نیز 40 گیت گذر برای زائران توسط ایران نصب شده و وسایل نقلیه مناسب در شلمچه عراق برای اعزام زایران به نجف اشرف مهیا است.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است