فانوس جنوب
کد خبر: 2982       جمعه 14 مرداد 1401 در 16:07
| ف | | |

امام جمعه اهواز: حوادث عراق اهمیت ولایت فقیه را بیشتر نشان داد

 امام جمعه اهواز: حوادث عراق اهمیت ولایت فقیه را بیشتر نشان داد

امام جمعه اهواز با بیان اینکه وجود نعمت الهی ولایت فقیه به عنوان فصل الخطاب برای همه مسائل، است گفت: اگر مردم عراق ازنعمت ولی فقیه برخوردار بودند چنین مسائلی را تجربه نمی‌کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدنبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه اهواز که در مصلای مهدیه امام خمینی (ره)این شهر برگزار شد، با بیان اینکه گروه‌ها و احزاب عراقی ضمن حل و فصل اختلافات باید پا روی نفس خود بگذارند و فداکاری کنند تا دشمنان ملت عراق مایوس شوند، اظهار داشت: آنهایی که می‌خواهند انتخابات مجلس عراق ابطال شود به دنبال کسب قدرت بیشتر هستند و این بزرگترین خطای آنان است.

وی در ادامه وضعیت سیاسی عراق را به حوادث فتنه 88 ایران تشبیه کرد و افزود: کسانی می‌خواستند نتایج انتخابات در ایران ابطال شود، ولی با وجود نعمت الهی ولایت فقیه به عنوان فصل الخطاب برای همه مسائل، جلوی فتنه گران را گرفت و اجازه نداد نتایج انتخابات 88 ابطال شود؛ در این باره اگر مردم عراق ازنعمت ولی فقیه برخوردار بودند چنین مسائلی در عراق پیش نمی‌آمد.

وی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سیاسی و اختلاف بین گروه‌ها و احزاب عراقی گفت: اوضاع امروز عراق دل هر انسان مسلمانی را به درد می‌آورد.

خطیب جمعه اهواز خواستار خویشتنداری گروه‌ها و احزاب عراقی برای حفظ وحدت کشور و تمامیت ارضی و جلوگیری از بروز فتنه جدید درعراق شد، گفت: نعمت ولایت فقیه در چنین حوادث و فتنه هایی تجلی پیدا می‌کند و کشور از سراشیبی سقوط نجات می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در ادامه با بیان اینکه اجرای برنامه‌های آبخیزداری و آبخوان داری با هدف جلوگیری از سیلاب و کاهش خسارات ناشی از سیل در کشور شد،گفت: دولت باید این امر مهم را مورد توجه جدی قرار دهد؛ چرا بخش مهمی از علل بروز سیلاب اخیر،کم توجهی به مساله آبخیزداری بود.

وی در ادامه  با بیان اینکه قریب به 80نفر در سیلاب اخیر جان خود را از دست دادند؛ اگر سیلاب‌ها را با اجرای طرح‌های آبخیزداری به سمت آب‌های زیر زمینی و سطحی هدایت کنیم دچار چنین حوادث تلخی نمی‌شویم، گفت: به  خانواده‌های فوت شدگان سیلاب‌اخیر در کشور تسلیت عرض می‌کنم.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است