فانوس جنوب
کد خبر: 2962       جمعه 21 مرداد 1401 در 15:12
| ف | | |

ازدواج هسته اولیه ایجاد خانواده است

 ازدواج هسته اولیه ایجاد خانواده است

امام جمعه اهواز : ازدواج هسته اولیه ایجاد خانواده و سنگ بنای جامعه انسانی است؛ ازدواج تجلی متعالی‌ترین ارزش‌ها است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، امام جمعه اهواز، در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۲۱ مردادماه) با توصیه به تقوای الهی و تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: علاوه بر جنگ اقتصادی و فرهنگی، یکی از اجرای جنگ ترکیبی که دشمن سالیان سال آن را دنبال می‌کند، جنگ جمعیتی است. به نظر می‌رسد خطرناک‌ترین جزء از اجزای جنگ ترکیبی، جنگ جمعیتی است. حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد افزود: یکی از مولفه‌های قدرت هر کشور، جمعیت است که دشمن از قبل از انقلاب برنامه‌ریزی کرده و شعار فرزند کمتر، زندگی بهتر را سر می‌داد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا دهه ۷۰ سبک زندگی متحول شد، اما بنا بر مصالحی شش تا هفت سال فرصتی برای کنترل جمعیت داده شد تا پس از ان اقدام شود که بنا به تعبیر حضرت آقا مسئولان کوتاهی کردند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع جمعیت گفت: متاسفانه سبک زندگی مقداری تغییر کرده و دسته‌ای از جوانان تن به ازدواج نمی‌دهند و اگر تن به ازدواج هم دهند، تن به فرزندآوری در حد تراز نیاز نمی‌دهند.

موسوی‌فرد بیان کرد: ازدواج هسته اولیه ایجاد خانواده و سنگ بنای جامعه انسانی است؛ ازدواج تجلی متعالی‌ترین ارزش‌ها است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد: متاسفانه با توجه به اینکه در کشور‌های غربی خانواده از هم پاشیده شده، معمولا هجمه‌ای که در این کشور‌ها وجود دارد خرده خرده به کشور‌های دیگر سرازیر خواهد شد.

امام جمعه اهواز گفت: کمالات معنوی، امنیت و آرامش خاطر، تولید نسل، سلامت و امنیت اجتماعی، عفت و دوری از گناه، تقویت و تثبیت صفات جنسی و رشد و شکوفایی استعداد‌ها از آثار تربیتی، روانشناختی و اجتماعی ازدواج هستند. موسوی‌فرد عنوان کرد: امام صادق (ع) می‌فرماید دو رکعت نماز فردی که ازدواج کرده، از ۷۰ رکعت فرد مجرد افضل است.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان با گرامیداشت یاد شهیدان گفت: شهیدان عاشورایی در افغانستان، کشمیر، بنگلادش و نیجریه به جرم محب اهل بیت (ع) بودن به خاک و خون کشیده شده‌اند که بر این شهیدان درود و بر طراحان، عاملان و مباشران این جنایت لعنت می‌فرستیم.

وی افزود: اتهاماتی که یکی از اصلی‌ترین سران فتنه به ایران اسلامی نسبت داد، در طول انقلاب اسلامی تاکنون هیچ دشمنی نتوانسته این گونه به ایران اسلامی تهمت بزند؛ ریشه این جسارات و اتهامات غرب‌گریان و پادو‌های استکبار جهانی و نظام سلطه، در این است که بعد از سالیان متمادی که ۷ هزار میلیارد تریلیون در منطقه هزینه کردند، اما همه چیدمان نقشه آمریکا و اسرائیل توسط امامین انقلاب که مجاهدین افتخارآمیز را پرورش دادند، نقش بر آب شد.

موسوی‌فرد افزود: آتشی که این دو ابر مجاهد به همراه همرزمان جانفشان‌شان، حاج قاسم سلیمانی و هزاران رزمنده دیگر، به جان آمریکا و اسرائیل انداختند، خاموش‌شدنی نیست بنابراین باید کینه خود را این گونه ابراز کنند؛ شکست بی‌سابقه بعد از جنگ جهانی دوم که به جان سران سلطه افتاده، موجب شده عقده رزمندگان ما را داشته باشند.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه جز ننگ نصیب این موجود‌های پلید نکبت‌بار نخواهد شد، گفت: حداقل شش رئیس جمهور آمریکا آرزو می‌کردند شعله‌های انقلاب اسلامی خاموش شود.

امام جمعه اهواز گفت: یقینا تا زمانی که طبق سنت الهی کنار رهبرمان قرار می‌گیریم، همچنان مشت محکمی به دهان این‌ها خواهیم زد. موسوی‌فرد عنوان کرد: پرتاب ماهواره اخیر یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های نظام انقلاب اسلامی و یکی از مصادیق بارز ما می‌توانیم در این سال‌های اعمال تحریم‌ها است؛ یکی از مهم‌ترین پیام‌های این دستاورد بزرگ دست‌یابی ایران اسلامی به فناوری راهبردی مانند فناوری حضور در فضا آن هم در سخت‌ترین شرایط و فشار‌های تحریم‌ها است.

وی افزود: استفاده از ظرفیت دیگر کشور‌ها با توجه به مقرون به صرفه بودن هزینه پرتاب، موضوع عادی است و بسیاری از کشور‌های اروپایی و ابرجنایتکار نیز از این جایگاهی که ماهواره ما در فضا قرار گرفت، استفاده می‌کنند، زیرا کشور روسیه کمترین هزینه در پرتاب را دارد بنابراین آنچه مهم است ساختن ماهواره است.

موسوی‌فرد با اشاره به افتخارات محور مقاومت نیز گفت: پیروزی سه روزه مقاومت فلسطین یک بار دیگر شکست مفتضحانه‌ای بر مستکبران عالم تحمیل کرد؛ آن‌ها دائما تبلیغ و ادعا می‌کردند که سیستمی دارند که قبل از اینکه موشک از موشک‌انداز شلیک شود، آن را نابود خواهند کرد، اما می‌بینیم هر کجا مقاومت اراده کرد آنجا را خاکستر کرد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است