فانوس جنوب
کد خبر: 2949       یکشنبه 05 تير 1401 در 16:54
| ف | | |

تاکید بر خشکه‌کاری برنج بجای کشت غرقابی در خوزستان

 تاکید بر خشکه‌کاری برنج بجای کشت غرقابی در خوزستان

نماینده ولی فقیه در خوزستان: استان خوزستان قادر است، خشکه‌کاری را با همان کیفیت و کمیت جایگزین کشت غرقابی کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، حجت‌الاسلام سید محمدنبی موسوی‌فرد در اولین جلسه کارگروه نخبگان که ذیل شورای فرهنگ عمومی استان با موضوع راهکار‌های ایجاد اشتغال در حوزه کشاورزی برگزار شد اظهار کرد: تشکیل این کارگروه از مصوبات جلسه گذشته شورای فرهنگ عمومی خوزستان بود و بنا شد در هر زمینه و موضوعی، کارگروهی از نخبگان تشکیل و در رابطه با آن موضوع به صورت تخصصی بحث و تبادل‌نظر شود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه موضوع این جلسه بررسی راهکار‌های ایجاد اشتغال در حوزه کشاورزی است افزود: در جلسه‌ای که در تهران با حضور دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور و شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و چند تن از مسئولان استان تشکیل شد در رابطه با ممنوعیت کشت برنج عنوان شد که تنها کشت غرقابی ممنوع است و خشکه‌کاری مانعی ندارد.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه بیان کردیم که استان خوزستان قادر است به جای کشت غربابی برنج، با همان کیفیت و کمیت خشکه کاری کند ادامه داد: در این رابطه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان پیشنهاد شد با توجه به اینکه در حال حاضر در فصل کشت به سر می‌بریم تعدادی از کشاورزان را که آمادگی خشکه‌کاری دارند را برای این موضوع انتخاب کنیم.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه این کار هم تجربه‌ای برای استان و کشاورزان می‌شود و هم از ممنوعیت برنج خارج می‌شویم تصریح کرد: با توجه به بازه زمانی باقی‌مانده از فصل کشت این بستر در استان فراهم است و می‌توان کشت کرد و در این جهت ورود پیدا کنیم و در صورت موفقیت، دیگر کشاورزان نیز به این سمت‌وسو تشویق می‌شوند.

وی یاد آور شد: در این راستا نیاز است مقداری از محصول را زیر کشت برد و با دعوت از صاحبان فکر و اندیشه، در چند جلسه اقناع‌سازی صورت گیرد و رفته‌رفته فرهنگ خشکه‌کاری را در استان و در میان کشاورزان جا بیندازیم.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است