فانوس جنوب
کد خبر: 2942       جمعه 03 تير 1401 در 16:12
| ف | | |

دزفول و «صعده» یمن خواهرخوانده شدند

 دزفول و «صعده» یمن خواهرخوانده شدند

با حضور سفیر یمن در ایران تفاهم نامه خواهرخواندگی شهرهای دزفول و صعده یمن امضا شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، نشست علمی و هم‌اندیشی مطالعات فرق شیعی در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول برگزار شد.

در این برنامه حجت‌الاسلام سید محمدعلی قاضی‌دزفولی امام جمعه دزفول، سردار حسن شاهوار پور فرمانده سپاه ولیعصر(ع) خوزستان و علی قلطاغ ساز معاون سیاسی فرمانداری دزفول حضور داشتند.

و نیز جمعی از مسئولان شهرستان دزفول و جمعی از اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی در نشست علمی و هم‌اندیشی مطالعات فرق شیعی شرکت کردند.

همچنین ابراهیم الدیلمی سفیر یمن در جمهوری اسلامی ایران  نشست علمی و هم‌اندیشی مطالعات فرق شیعی در دزفول حضور داشت و به سخنرانی پرداخت.

در این نشست ابراهیم الدیلمی در سخنانی با اشاره به مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: افتخار می‌کنیم با همچنین شهری در جمهوری اسلامی ایران تبادل همکاری می‌کنیم.

سفیر یمن در جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه مقاومت در برابر دشمنان از ویژگی‌های شهر‌های دزفول و صعده است، تصریح کرد: از دیگر مشترکات این دو شهر وجود آثار تاریخی، بازار قدیم و صنایع دستی است.

در این نشست که با هدف تبیین مطالعات اندیشمندان و اساتید حوزه دینی و تبادلات علمی در موضوع مطالعات فرق شیعه انجام شد، تفاهم نامه خواهرخواندگی شهرهای دزفول و صعده یمن امضا شد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است