فانوس جنوب
کد خبر: 2929       جمعه 03 تير 1401 در 12:57
| ف | | |

برنامه ریزی برای ایجاد بیش از ۵ هزار شغل در خوزستان

برنامه ریزی برای ایجاد بیش از ۵ هزار شغل در خوزستان

استاندار خوزستان : بانک ها برای حمایت از تولید و طرح‌های دانش بنیان برای افزایش اشتغالزایی در استان باید همکاری بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، صادق خلیلیان در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان خوزستان گفت : پیش از این ۸۷۶ طرح با اعتباری معادل ۳۲ هزار میلیارد ریال از طریق تبصره ۱۸ تعیین و در شورای برنامه‌ریزی به بانک‌ها معرفی شده بود.

استاندار خوزستان بیان کرد: طرح‌های تصویب شده در این شورا می‌تواند ۵ هزار و ۹۶ شغل را در استان ایجاد کند؛ برهمین اساس ضرورت برگزاری جلسه با بانک‌ها احساس می‌شد تا مسائل و مشکلات این طرح‌ها را در مراحل مختلف فرآیند بانکی بررسی کنیم.

خلیلیان عنوان کرد: خوشبختانه برخی از طرح‌ها موفق به عقد قرارداد با بانک‌ها شدند و برخی دیگر نیز توانستند اعتبارات لازم را از صنایع و طرح‌های تولیدی معرفی شده دریافت کنند.

وی تصریح کرد: بخشی از این معرفی‌ها برای تأمین نقدینگی واحد‌های تولیدی موجود است تا بتوانند سرمایه در گردش را داشته باشند و اشتغال پایدار را ایجاد کنند.

استاندار خوزستان در پایان گفت: تولیدکنندگان در مراحل مختلف بررسی گاهی با فرآیند‌های پر پیچ و خم اداری در بانک‌ها رو‌به‌رو می‌شوند و بانک‌ها تضامین یا وثیقه‌های سنگینی را از تولیدکنندگان طلب می‌کنند که این موضوع تسهیل کننده تولید نیست؛ برهمین اساس تذکرات لازم برای حمایت از تولید و طرح‌های دانش بنیان برای اشتغالزایی بیشتر در استان به بانک‌ها داده شد.

لازم به ذکر است؛ در این جلسه عملکرد پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به تفکیک بانک‌های عامل و همچنین گزارش نظارت بر طرح‌های قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری از محل صندوق توسعه ملی مورد بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است