فانوس جنوب
کد خبر: 2928       جمعه 03 تير 1401 در 16:17
| ف | | |

تاکید امام جمعه اهواز بر مهار گرانی ها

 تاکید امام جمعه اهواز بر مهار گرانی ها

امام جمعه اهواز : تا زمانی که مهار گرانی اتفاق نیفتد اگر شب و روز خدمت صادقانه انجام شود که البته انجام می‌شود، این تلاش به چشم نمی‌آید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فانوس جنوب ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه امروز (سوم تیرماه) با اشاره به اهمیت ازدواج اظهار کرد: بنا به قرآن کریم ازدواج به وجود آوردن ترین، مطمئن‌ترین و آرامش بخش‌ترین رابطه‌ها و آغازگر زندگی همراه با طراوات و مودت است؛ در ازدواج و تشکیل خانواده جاذبه معنوی بین زن و مرد ایجاد می‌شود و گرنه شهوترانی نمی‌تواند از نشانه‌های الهی باشد.

وی با بیان اینکه کمالی که در سایه ازدواج در انسان ایجاد می‌شود قابل مقایسه با دیگر موارد نیست، افزود: انتخاب همسر باید مطابق با معیار‌های شرعی باشد؛ کمالات، تولید و بقایای نسل، سلامت، امنیت جامعه، عفت، دوری از گناه، رشد و شکوفایی استعداد و تقویت و تثبیت صفات و هویت جنسی از آثار ازدواج هستند.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان با اشاره به در پیش رو بودن سالروز شهادت امام محمد تقی (ع) بیان کرد: در روایتی ایشان می‌فرماید هرگز انسان نمی‌تواند جایی زندگی کند که خدا نباشد.

وی با اشاره به اجرای طرح میز خدمت در نماز جمعه تصریح کرد: عزیزی می‌گفت میز‌های خدمت بازی است، اما واقعا میز‌های خدمت بازی است یا می‌خواهیم کاری کنیم؟ خداوند به ما توفیق داده که میز خدمت را راه اندازی کنیم بنابراین اینجا محضر خدا است و عزیزی که اینجا مراجعه می‌کند با هزار امید می‌آید.

امام جمعه اهواز افزود: اهالی روستای ابوالفضل (ع) می‌گویند چندین بار مراجعه کردند مشکل برقشان حل نشد. اهالی ساختمان منطقه ۳۰۰ دستگاه (ساختمان عدالت ۲) وعده گرفتند تا در یک هفته منزلشان تامین شود و پذیرفتند در مدرسه‌ای زندگی کنند و با شرایط سخت زندگی می‌کنند که در یکی دو روز آینده این مهلت یک هفته تمام می‌شود بنابراین از مسئولان می‌خواهیم این مسائل مردم را پیگیری کنند.

موسوی فرد گفت: مسئولانی که در میز خدمت هستند بدانند کسانی که اینجا مراجعه می‌کنند پس از اینکه در ادارات دست رد به سینه شان زده اند برای استفاده از این ظرفیت آمده اند بنابراین مسئولان اگر می‌توانند کاری انجام دهند قولش را بدهند، اما اگر نمی‌توانند کاری انجام بدهند بگویند نمی‌توانند تا بدبینی ایجاد نشود.

امام جمعه اهواز عنوان کرد: در محضر خدا یکی از بزرگترین عبادات حل مشکلی از مشکلات مردم است.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهدای ۷ تیرماه سال ۶۰ بیان کرد: شهدای مظلوم ۷ تیرماه به ویژه شهید بهشتی از برترین شهدای انقلاب هستند؛ وی مانند سنگ آسیاگردانی بود که با گردش خود ده‌ها کار می‌کرد.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان با تبریک هفته قوه قضائیه گفت: دستگاه قضاء تلاش می‌کند و باید سعی کند این تلاش‌ها مستمر و قاطع باشد. قوه قضائیه ایستگاه پایانی مبارزه با فساد است بنابراین باید به گونه‌ای عمل کند که خلافکار از شنیدن نام این دستگاه تنش بلرزد و جرات نکند در جامعه دینی و اسلامی ما خلاف کند. همچنین باید سایه عدالت گستر دستگاه قضاء به گونه‌ای باشد که همه مردم در سایه ایجاد عدالت نظام اسلامی قرار بگیرند و احساس امنیت و آرامش کنند.

وی بیان کرد: اگر مردم احساس می‌کنند میز خدمت به درد نمی‌خورد باید جمع شود. قالب افرادی که در مورد اشتغال مراجعه می‌کنند توجه نمی‌کنند. گاهی اوقات باید دو ماه دنبال مسئولی دوید تا با او ملاقات کرد، اما در میز خدمت به راحتی می‌توان مشکلات را با این مسئول مطرح کرد.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان بیان کرد: برخی فکر می‌کنند ما هر کار نشدنی را شدنی می‌کنیم در حالی که این گونه نیست. خیلی از کار‌ها از جمله اشتغال از دست ما بر نمی‌آید. ما راهکار برای اشتغال می‌دهیم و با مهارت آموزی شغل ایجاد می‌شود.

موسوی فرد با اشاره به از بین رفتن تعداد زیادی از مسلمانان افغانستان در پی وقوع زلزله با همدردی با مردم این کشور گفت: افرادی که توان دارند باید تا حد توان به این مردم مسلمان کمک کنند.

امام جمعه اهواز گفت: امروزه تعداد قابل توجهی از عزیزان محروم به دلیل نداشتن پول برای اجاره خانه اثاث به دست هستند. صاحبخانه‌ها در پیشگاه خداوند چه جوابی می‌دهند؟ بنابراین باید مردم رحم کنند.

نماینده، ولی فقیه در خوزستان با تاکید بر تقوای الهی بیان کرد: بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ بار در قرآن کریم در قالب‌های گوناگون به تقوای الهی توصیه شده است و اگر تقوی در جامعه باشد این مصیبت‌ها در جامعه رخ نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه یکی از مصادیق ویژه تقوی، تقوای تبیین است، تصریح کرد: قالب افراد در ایران اسلامی روحیه شاگردپذیری دارند در حالی که انبوه اطلاعات بدون حد و مرز به ویژه در فضای مجازی بر سر مردم می‌بارد.

امام جمعه اهواز گفت: جامعه مومن باید بر فضای مجازی تسلط داشته باشد به گونه‌ای که زمینه ساز تسلط بر اشراف، بر پایه فرهنگ تدین باشد.

موسوی فرد تصریح کرد: اگر امروزه نظام سلطه‌ای که این گونه شایعه پمپاژ می‌کنند فاسد نیستند پس چه کسانی فاسد هستند؟ امروزه زودباوری، ساده انگاری، ظاهربینی، شتاب زندگی و تعجیل در قضاوت زمینه‌های خطرناکی هستند که در جامعه مشاهده می‌شود. دولتمردان و مردم بدانند تا زمانی که مهار گرانی اتفاق نیفتد اگر شب و روز خدمت صادقانه انجام شود که البته انجام می‌شود، این تلاش به چشم نمی‌آید.

وی افزود: بخش قابل توجهی از کار در این زمینه به دستگاه قضاء مربوط می‌شود؛ اگر نظارت به گونه‌ای باشد که اجناس به قیمت‌های تعیین شده به فروش برسند مردم امیدوار می‌شوند. با وجود اینکه این انقلاب بیش از ۴۰ سال زحمت کشید و عملکرد مثبتی داشته است اگر گرانی‌ها مهار نشود و سفره تنگ شود و مقایسه انجام شود، هر چه کار و تلاش شود به نظر کمتر می‌آید.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است