خوزستان خبر
کد خبر: 2500       شنبه 27 دي 1399 در 15:39
| ف | | |

واردات واکسن از همه کشورها به جز آمریکا و انگلیس مجاز است

واردات واکسن از همه کشورها به جز آمریکا و انگلیس مجاز است

واردات واکسن از همه کشورها به جز آمریکا و انگلیس مجاز است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند، واردات واکس ممنوعیتی ندارد بلکه خرید واکسن از دو کشور آمریکا و انگلیس به خاطر دشمنی با ایران و همچنین توطئه های قبلی آنها علیه مردم ایران عاقلانه و صحیح نیست.

حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، پبرامون واکسن کرونا و بحث های حاشیه‌ای که در کشور به وجود آمده است، اظهار کرد: همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند، واردات واکس ممنوعیتی ندارد بلکه خرید واکسن از دو کشور آمریکا و انگلیس به خاطر دشمنی با ایران و همچنین توطئه های قبلی آنها علیه مردم ایران عاقلانه و صحیح نیست.

وی با تاکید بر اینکه سخنان و بیانات رهبر انقلاب حرف و رویکرد نهایی کشور برای خرید واکسن است عنوان کرد: همه مسئولان کشور باید از این دستور صریح و حکیمانه حمایت کنند؛ اگر ایران نیازمند خرید واکسن باشد مسیرهای زیادی برای واردات واکسن وجود دارد و نیازی به خرید واکسن از دو کشور انگلیس و آمریکا نیست.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی  ضمن تاکید بر این نکته که دشمنی آمریکا، انگلیس و فرانسه در حق ملت ایران اثبات شده است بیان کرد: بارها و بارها خیانت این کشورها به مردم دنیا و ایران ثابت شده است؛ حدود 100 سال است که هر بار از این حکومت ها ضربه خورده ایم. همه توان این کشورها برای زمین زدن جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته شده است.

شهریاری در ادامه افزود: با توجه به کارشکنی های گسترده این دولت ها در حق ایران، بعید نیست که بخواهند از طریق واکسن نیز به مردم آسیب هایی برسانند و مشکلاتی را برای کشور به وجود بیاورند که این مساله دیگر قابل جبران نخواهد بود.

وی در ادامه به سابقه ورود خون های آلوده به کشور نیز اشاره کرده و تصریح کرد: در حال حاضر امکان دستیابی به واکسن کرونا برای دانشمندان فراهم شده است و محققان کشور توانسته اند این واکسن را بسازند اما این نکته مهم است که پیش از این نیز فرانسه در قالب یک رفتار بشر دوستانه مقادیر زیادی خون‌های آلوده به ایدز به کشور ایران اهدا کرد که نتیجه آن ورود ایدز به کشور بود که در نهایت تعداد زیادی از افراد جان خود را از دست داده و تعداد دیگری همچنان درگیر این بیماری هستند.

در ادامه افزود: همه این خصومت ها با مردم ایران در شرایطی است که حتی آنها حاضر به پرداخت غرامت به مردم ایران هم نشدند و حتی یک عذرخواهی ساده هم نکردند. در شرایطی که حتی جلوی ورود بسیاری از داروهای حساس به کشور را گرفته اند نمی توان بدون آگاهی کشور را در معرض اتفاقات ناگوار بدتری قرار داد.

با تأکید بر اینکه ممنوعیت واردات واکسن فقط از سه کشور انگلیس، آمریکا و فرانسه است تصریح کرد: وزارت بهداشت و دولت می‌توانند واکسن مورد نیاز را تا هنگامی که واکسن های تولید داخلی به تولید انبوه برسد از کشورهایی به جز این سه کشور وارد کنند و تاکنون هم پیگیری های لازم برای ساخ و واردات واکسن توام با هم دنبال شده است.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
سایر اخبار

می‌خواهیم نرخ ارز را واقعی کنیم/ قیمت‌ کالاها باید به تعادل برسد

آغاز ثبت نام دوره مجازی آشنایی با تدبر در قرآن

تقلای بایدن برای توجیه حمله متجاوزانه آمریکا به شرق سوریه

ایران اجازه نمی‌دهد تروریسم تکفیری در منطقه احیاء شود

۲۵۰ هزار دوز واکسن کرونا وارد کشور می‌شود/مرزهای غربی را بستیم

اختصاصی|کتاب نعمت‌جان رونمایی شد

کشور با فریاد و هیجان و شعار اداره نمی شود/ما محکم در برجام هستیم

هیچ مساله مشکوکی در توافق ایران با آژانس اتمی نیست

ویروس انگلیسی کشنده‌تر است/مشاهده نشانه های پیک چهارم کرونا

کارگاه‌های تخصصی شناخت ماتریس‌های فریب در رسانه

رویداد شتاب ویکند آنلاین کودک برگزار شد

اجرای پروتکل الحاقی از ۵ اسفند به طور کامل متوقف می‌شود

علم لدنی امام جواد (ع) میراثی در ترویج مباحث مستدل در جامعه است

دوازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق

مسئولان چرا صدای زنان سرپرست خانوار را نمی‌شوند؟

تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است