خوزستان خبر
کد خبر: 2499       شنبه 27 دي 1399 در 15:38
| ف | | |

کشوری که گزینه حمله نظامی همواره روی میز آن است، از حمله بیولوژیکی دریغ نمی‌کند

کشوری که گزینه حمله نظامی همواره روی میز آن است، از حمله بیولوژیکی دریغ نمی‌کند

کشوری که گزینه حمله نظامی همواره روی میز آن است، از حمله بیولوژیکی دریغ نمی‌کند

عضو کمیسیون اصل 90 گفت: روحیه استکباری آمریکا از ابتدا همراه حکام این کشور بوده است و بررسی سوابق این کشور نشان می دهد در همه اتفاقات محوریت منافع این کشور بوده است.

نصرالله پژمانفر، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اصل 90 در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، پیرامون هشدار رهبر انقلاب مبنی بر عدم خرید واکسن از دو کشور انگلیس و آمریکا اظهار داشت: روحیه استکباری آمریکا از ابتدا همراه حکام این کشور بوده است و بررسی سوابق این کشور نشان می دهد در همه اتفاقات محوریت منافع این کشور بوده است.

وی در ادامه افزود: وقتی با کشوری مواجه هستیم که سوابق مواجه آن با جهان سوم و رویکرد آن با سایر کشورها، یک رویکرد خصمانه است، نمی توان با این کشور از مسیر عادی پیش رفت.

نماینده مردم مشهد در مجلس  با بیان اینکه یکی از تهدیداتی که امروز کشور ما را نشانه گرفته است، دشمنی های آمریکا و همپیمانان آن است بیان کرد: طبیعی است که وقتی یک حکومت بارها و بارها حمله نظامی و اقتصادی را علیه مردم ایران در دستور کار قرار داده و بدون هیچ ابایی آن را از تریبون های مختلف بیان می کند، احتمال حمله بیولوژیکی علیه مردم ایران از سوی این کشور بیشتر است.

پزمانفر در ادامه افزود: اعتماد به دشمنی که نمی توانیم از جانب آن احساس امنیت داشته باشیم و خرید واکسن از آن از اساس عاقلانه نیست و حتما در ذهن مردم این احتمال وجود دارد که کشوری که از حمله نظامی دریغ نمی‌کند، حمله بیولوژیکی را هم می تواند در دستور کار خود قرار دهد.

وی با اشاره به سابقه ورود ایدز به کشور هم تصریح کرد: پیش از این فرانسه در قالب ارسال خون به نظام جمهوری اسلامی ایران، پای بیماری ایدز را به کشور باز کرد که هنوز هم مردم ما تاوان آن را پس می دهند.

نماینده مردم مشهد در مجلس ضمن بیان اینکه عقل سلیم اقتضا می کند که از ورود واکسن از این کشورها خودداری شود عنوان کرد: در موارد زیادی دیده ایم که آمریکا در راستای انجام و تکمیل پروژه های تحقیقاتی خود در حوزه پزشکی و داروسازی، از ملت های ضعیف تر سوء استفاده کرده است و مقامات این کشور بارها به این موضوع اذعان داشته اند.

پژمانفر همچنین گفت: نمونه اهدای شیرخشک های آلوده و همچنین فاسد شده به کشورهای آفریقایی از سوی آمریکایی ها یکی از این مثال هاست که نشان می دهد حتی نمی توان به اقدامات بشر دوستانه آمریکایی ها هم  اعتماد کرد.

وی در ادامه یادآوری کرد: تحقیقات بر روی واکسن کرونا به مرحله خوبی رسیده و تا چند ماه آینده نمونه ایرانی واکسن کاملاً آماده شده و در اختیار مردم قرار می گیرد تا ان زمان هم می توان از نمونه های خارجی به جز واکسن آمریکایی استفاده کرد اما هیچ تضمینی نیست که واکسنی که از آمریکا به دست ایران برسد، دستکاری شده نباشد.

نماینده مردم مشهد در مجلس در پایان تصریح کرد: یکی از راه های دشمنی آمریکا و برخی از دولت های اروپایی با ایران استفاده از ترور خاموش بیولوژیکی بوده است که منع واردات واکسن از آمریکا و انگلیس تدبیر عاقلانه رهبر انقلاب بود که البته برخی از پزشکان نیز پیش از این هشدارهای لازم را داده بودند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
سایر اخبار

می‌خواهیم نرخ ارز را واقعی کنیم/ قیمت‌ کالاها باید به تعادل برسد

آغاز ثبت نام دوره مجازی آشنایی با تدبر در قرآن

تقلای بایدن برای توجیه حمله متجاوزانه آمریکا به شرق سوریه

ایران اجازه نمی‌دهد تروریسم تکفیری در منطقه احیاء شود

۲۵۰ هزار دوز واکسن کرونا وارد کشور می‌شود/مرزهای غربی را بستیم

اختصاصی|کتاب نعمت‌جان رونمایی شد

کشور با فریاد و هیجان و شعار اداره نمی شود/ما محکم در برجام هستیم

هیچ مساله مشکوکی در توافق ایران با آژانس اتمی نیست

ویروس انگلیسی کشنده‌تر است/مشاهده نشانه های پیک چهارم کرونا

کارگاه‌های تخصصی شناخت ماتریس‌های فریب در رسانه

رویداد شتاب ویکند آنلاین کودک برگزار شد

اجرای پروتکل الحاقی از ۵ اسفند به طور کامل متوقف می‌شود

علم لدنی امام جواد (ع) میراثی در ترویج مباحث مستدل در جامعه است

دوازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق

مسئولان چرا صدای زنان سرپرست خانوار را نمی‌شوند؟

تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است