خوزستان خبر
کد خبر: 2447       دوشنبه 04 آذر 1398 در 11:43
| ف | | |

خدمت‌رسانی به ۱۵۰ دانش‌آموز محروم

 خدمت‌رسانی به ۱۵۰ دانش‌آموز محروم

مسئول گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از برگزاری اردوی جهادی یک روزه و خدمت رسانی به ۱۵۰ دانش‌آموز محروم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، احمد کردانی گفت : فعالیت تخصصی گروه‌های جهادی علوم پزشکی در حوزه بهداشت و درمان است و این حوزه به دو بخش درمان و آموزش و پیشگیری تقسیم می‌شود و بخش درمان از دو کارگروه پزشکی و دندانپزشکی تشکیل شده است.
وی افزود: معمولا پیش از برپایی اردوی جهادی، تیمی در نظر گرفته می‌شود تا وضعیت منطقه مورد نظر را بررسی ‌کند و پس از آن پزشکان عمومی برای ویزیت بیماران به منطقه مشخص شده، اعزام می‌شوند و پس از آن مراجعه‌کنندگان توسط پزشکان متخصص نیز ویزیت می‌شوند و در صورتی که نیاز به جراحی داشته باشند، به بیمارستان‌های اهواز اعزام می‌شوند. در حوزه دندانپزشکی نیز فعالیت‌هایی همچون کشیدن و یا پر کردن دندان انجام می‌شود.
مسئول گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به اینکه هزینه برپایی این اردوها توسط خیرین تامین می‌شود، بیان کرد: همه خدمات پزشکی ارائه شده توسط گروه‌های جهادی، رایگان هستند.
وی در خصوص فعالیت‌های اخیر گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: آخرین اردوی جهادی در روستاهای محروم سوسنگرد انجام شد در دو هفته اخیر اردوی جهادی یک روزه در مدارس حاشیه شهر اهواز برپا شد که در این اردو ۱۵۰ دانش‌آموز در منطقه محروم کوی شهید مدرس (خروسی) اهواز ویزیت شدند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است