خوزستان خبر
کد خبر: 1839       سه شنبه 21 فروردين 1397 در 14:03
| ف | | |

سلامت روانی کودکان و نوجوانان در فضای مجازی

سلامت روانی کودکان و نوجوانان در فضای مجازی

حذف باری های گروهی مبتنی بر مهارت های بدنی به خاطر وجود فضای مجازی

حذف بازی های گروهی مبتنی بر مهارت های بدنی به خاطر وجود فضای مجازی
هر چه پیش تر آمده ایم و به خصوص با ظهور فضای مجازی در سال های اخیر، کمتر شاهد بازی کودکان در کوچه ها هستیم. بچه ها دیگر تمایل چندانی به بازی های گروهی مبتنی بر مهارت های بدنی شان ندارند. نسل های قبلی در سنین کودکی خود برای پر کردن زمان خالی و اوقات فراغت، بیشتر به بازی های دسته جمعی در حیاط و کوچه و همچنین بازی هایی که بر پایه ی مهارت های بدنی بود، رو می آوردند.  -وابسته شدن به فضای مجازی و دور شدن از جمع 5 دنیای مجازی شبیه به یک سیاه چاله است که انسان را به سوی خود می کشد. این جاذبه موجب شده تا بشر امروز در این دنیای خیالی به دنبال پاسخ به نیازها و رسیدن به رویاهایشان باشد. همین امر موجب شده تا بشر امروز بیش از پیش به این دنیای خیالی وابسته شود و به طور عملی از جمع کناره گیری نماید.  جنبه های بحران زای فضای مجازی در ایران یکی از آثار فضای مجازی شبکه های اجتماعی در جوامع به خصوص جوامع در حال گذر، ایجاد بحران هویت ملی و دینی می دانند. فضای مجازی نوعی از بحران هویت را در میان طیف گسترده ای از جوانان به وجود آورده و این بحران هویت در زمینه های فردی ناهمگونی های هویتی را سبب شده و نحوه ی تعادل اجتماعی را متأثر نموده است. همچنین شبکه های اجتماعی مجازی، باعث تغییرات اساسی در نهادهای هویت ساز شده اند و عوامل معناساز هویتی را دستخوش تغییر نموده اند. توصیه کارشناسان در مواجهه با آسیب های فضای مجازی به خانواده ها: رعایت اصل میانه روی در استفاده از اینترنت: از آن جایی که هر چیزی از جمله اینترنت می تواند به طور بالقوه اعتیاد آور باشد، توصیه کارشناسان این است که بهتر است میانه روی را رعایت نمایید. یکی از ساده ترین راه های جلوگیری از بروز این مشکل محدود نمودن مدت زمان استفاده از اینترنت است. از آن جایی که این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بهتر است یک تایمر برای خود تنظیم نمایید تا به شما یادآوری کند که نباید بیشتر از چند ساعت در دنیای اینترنت باشید. 
نوع استفاده از فن آوری نوین بسیار مهم است، هیچ چیزی در ذاتش بد نیست. زیرا همان طور که چاقو می تواند جان یک انسانی را نجات دهد به راحتی می تواند جانی را بستاند. مهم نحوه ی استفاده از ابزارها هستند.  گردآورنده.امیری اصل مشاور وروان شناس مرکزمشاوره سواد فضای مجازی وکلینیک سلامت ذهن مجتمع دیجیتال (فانوس )استان خوزستان  

اخبار مرتبط
ارسال نظر
سایر اخبار

مسابقه خاک پاک با محوریت بازی موبایلی خاک

مجموعه کارگاه‌های انتقال تجربه رسانه

سخنان سید ابراهیم رییسی در کهگلویه و بویر احمد!!

مهدی اسماعیلی: بازی اندروید کربلای ۶۱ در راستای تقویت فرهنگ رشادت و شهادت، مخاطب را در جایگاه حامیان و یاران امام حسین علیه السلام قرار می دهد و مخاطب باید از امامش دفاع کند.

به مناسبت اربعین حسینی مسابقه بازی موبایلی پیربابا برگزار می شود

نمایش شبیه‌سازی سه‌بعدی رشادت‌های حضرت عباس

ویدئو/رونمایی از بازی موبایل پیر بابا

امضای میثاق نامه ویژه جاماندگان اربعین

پویش مشارکت در برپایی مراسم های هیات بازماندگان حسینی در اربعین

ماراتن تولید اپلیکیشن اربعین حسینی

اختصاصی| رونمایی از یک تکنولوژی جدید در حوزه سلامت زنان

اختصاصی| تشخیص دقیق بیماری‌های زنان با استفاده از تکنولوژی نوین/ رونمایی از دستگاه هیسترسکوپی طی روز آینده

ویدئو/ آیین افتتاحیه بیست و چهارمین یادواره شهدای روستای کیاسر استان مازندران

ویدئو/مافیای خانگی چه کسانی هستند؟

آغاز به کار بیست و چهارمین یادواره شهدا در کیاسر مازندران/ از خانواده شهیدان جاویدالاثر تقدیر شد+تصاویر

تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است