خوزستان خبر
کد خبر: 2434       جمعه 26 مهر 1398 در 16:08
| ف | | |

اربعین تجلی همدلی وفادارانه برای ظهور امام مهدی(عج)

 اربعین تجلی همدلی وفادارانه برای ظهور امام مهدی(عج)

امام جمعه اهواز گفت: اربعین تجلی همدلی وفادارانه برای ظهور امام مهدی(عج) است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد، در خطبه‌های نماز جمعه امروز، گفت: حرکت شیعیان عالم شرط لازم و کافی برای خوشبختی همه انسان‌ها است. هرچند امر فرج رخدادی جهانی است اما این سفره را باید شیعیان بگسترانند. اعمال شایسته و ناشایست شیعه تاثیر مستقیم روی امر ظهور دارد. یعنی اربعین باید سرآغاز تصحیح اعمال ما باشد.
وی افزود: بیش از ۱۴۰۰ سال است که شیعیان همه سختیها، محنت ها و دشواری ها را تحمل می کنند. شیعه بودن آسان نیست. در زمان پیامبر، امام علی و اکنون شیعه در سختی بوده و هست. اما آیه ان مع العسر یسری نوید حکومت جهانی امام عصر است.
حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد افزود: دستگاه شیطان یکسال تمام سرمایه خود را به میدان آورده تا ما را از اهل بیت جدا کند مگر می‌شود شیعیانی را که دلشان با نام ائمه اطهار علیهم السلام گره خورده، از آنها دور کرد.
وی بیان کرد: عاشورا و اربعین مثل خورشید است و برکات اربعین هر سال بر شیعه تازگی دارد. همه سختی ها با آمدن محرم و صفر بر شیعه آسان می‌شود. سعی کنیم رفتارهای ما در سایه اربعین، علوی و حسینی شود؛ یعنی با نگاه قرآن کریم و اهل بیت(ع) رفتارهای خود را تنظیم کنیم.
حجه الاسلام موسوی فر در پایان خطبه ها زمینه اشتغال و ازدواج آسان برای جوانان را از متولیان خواستارِ شد.
نماینده ولی فقیه از ملاقات چهره به چهره با مردم و نمازگزاران در روزهای دوشنبه ، سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده در مصلی مهدیه امام خمینی (ره) خبر داد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است