خوزستان خبر
کد خبر: 2424       یکشنبه 28 مهر 1398 در 13:18
| ف | | |

ترددبالغ بر ۲ میلیون زائر اربعین ازمرزهای خوزستان

 ترددبالغ بر ۲ میلیون زائر اربعین ازمرزهای خوزستان

بالغ بر ۲ میلیون ترددزائران اربعیبن از مرزهای خوزستان انجام شده است

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، استاندار خوزستان گفت: از مرزهای خوزستان بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تردد صورت گرفته که نسبت به سال گذشته رشد صد درصدی را شاهد هستیم.
غلامرضا شریعتی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خوزستان که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، اظهار داشت: اربعین حسینی امسال نسبت به سال‎‌های گذشته سنگین‌تر بود و به واسطه تمهیدات و تدابیر اتخاذ شده شاهد حضور بیشتر زائران بودیم.

وی با اشاره به این‌که براساس پیش‌بینی‌ها و زیرساخت‌های فراهم شده مرزهای خوزستان مشکل چندانی در ایام اربعین نداشتند، بیان کرد: از این مرزها بیش از دو میلیون و 200 هزار نفر تردد صورت گرفته که نسبت به سال گذشته رشد صد درصدی را شاهد هستیم.

استاندار خوزستان با بیان این‌که بدون هیچ مسأله‌ای تردد زائران اربعین حسینی در حال انجام و خدمات تا آخر هفته انجام می‌شود، گفت: یک میلیون و 300 هزار زائر از مرزهای خوزستان عازم عتبات شده که تاکنون 900 هزار تا یک میلیون نفر برگشته‌اند. نقش تمامی دستگاه‌ها در اربعین حسینی برجسته و موثر بوده است.

وی با اشاره به این‌که با آغاز سال تحصیلی جدید دغدغه نسبت به آموزش و پرورش خوزستان وجود دارد، ادامه داد: انتظار است که بخش‌های مختلف از آموزش و پرورش خوزستان به صورت ویژه حمایت کنند.

شریعتی افزود: آموزش و پرورش استان خوزستان و دانشگاه فرهنگیان کار خوبی را انجام داده و ساختمان لازم در اختیار این دانشگاه قرار گرفته که بتوان با توسعه فضای آموزش و پرورش در چند سال آینده مشکل کمبود معلم را برطرف کرد.

استاندار خوزستان با اشاره به ارتقای ظرفیت دانشگاه فرهنگیان از 400 دانشجو به دو هزار و 300 دانشجو، اظهار داشت: بنا است که در سال‌های آینده تعداد دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان بیشتری جذب آموزش و پرورش خوزستان شده چراکه پیش‌بینی بازنشستگی نیز وجود دارد.

وی با اشاره به این‌که وارد کردن تکنولوژی و توسعه نظام آموزش و پرورش نیازمند وابستگی به کشور مبدأ است، خاطرنشان کرد: حداقل وابستگی‌ها به خارج باید وجود داشته باشد و وارد کردن تکنولوژی از پایه صورت گیرد که لازمه آن توجه به کیفیت نیروی انسانی است.

شریعتی با اشاره به اجرای طرح جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل برای سومین سال متوالی، ادامه داد: طی دو سال گذشته سه هزار و 500 دانش آموز بازمانده از تحصیل جذب شده و طی سال تحصیلی امسال یک هزار دانش‌آموز تاکنون شناسایی شده که حتما به کلاس درس باز گردانده می‌شوند و شناسایی این دانش‌آموزان تا پایان آبان ماه ادامه دارد.

استاندار خوزستان با اشاره به ضرورت کاهش آسیب‌های اجتماعی در میان دانش‌آموزان استان، گفت: طرح نماد بسیار ضروری و کاربردی است و نباید تنها در قالب دستورالعمل باقی بماند. برای پیشگیری آسیب‌های احتماعی در مدارس باید آگاهی‌بخشی و واکسیناسیوم کردن اتفاق بیافتد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است