خوزستان خبر
کد خبر: 2420       چهارشنبه 10 مهر 1398 در 11:54
| ف | | |

آمادگی مواکب خوزستان برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی

 آمادگی مواکب خوزستان برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی

یک هزارو 550 موکب آماده خدمات دهی به زائران اربعین حسینی هستند،

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان  گفت: از این تعداد 300 موکب در مرز چذابه و 400 موکب در مرز شلمچه مستقر هستند.
حجت الاسلام سید محمود موسوی، افزود در مسیر چذابه ، مواکب بعد از بستان از پل سابله آغاز و تا چذابه ادامه دارد؛ در طول مسیر 100 موکب و در خودِ پایانه 200 موکب مستقر هستند.

وی با تاکید بر اینکه همه مواکب مردمی هستند، افزود: تعداد 400 موکب دیگر در مرز شلمچه مستقر هستند که از میدان مقاومت آغاز و تا مرز شلمچه ادامه دارند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان با اشاره به استقرار تعداد 82 موکب مردمی ایرانی در اربعین امسال در عراق، گفت: سال گذشته 60 موکب ایرانی در عراق به زائران اربعین خدمات رسانی می‌کردند.

موسوی با بیان اینکه تعداد بالغ بر 700 موکب بین راهی نیز از ابتدای چهار ورودی استان آغاز می‌شوند، عنوان کرد: ورودی شهرستان اندیمشک از دو قسمت از سمت شهر حسینیه و دیگری از سمت پُل زال مواکب مستقر و تا خروجی اندیمشک ادامه دارند.

وی افزود: ابتدایی ترین مواکب مستقر از سمت ورودی ایذه در شهر دهدز قرار دارد که تا خروجی شهر ایذه ادامه پیدا می‌کنند.

موسوی گفت: در شهر بهبهان نیز برای زائرانی که از استان فارس و در هندیجان برای زائرانی که از استان‌های بوشهر و بندرعباس وارد استان می‌شوند مواکب مردمی مستقر شده است.

وی با بیان اینکه تمام امکانات مواکب مردمی است و دولت فقط در بحث زیرساخت‌ها ورود کرده است، عنوان کرد: اداره اوقاف نیز بخشی از اموالی که به صورت وقف در اختیار آن‌ها است و مربوط به عزاداری امام حسین(ع) است در ایام اربعین با نصب موکب در مرزها از محل این موقوفات اقدام به تهیه غذای زائران می‌کند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است