خوزستان خبر
کد خبر: 2415       چهارشنبه 03 مهر 1398 در 14:02
| ف | | |

10 درصد ثبت نام کنندگان سماح خوزستانی هستند

 10 درصد ثبت نام کنندگان سماح خوزستانی هستند

بیش از ۱۰۴ هزار خوزستانی برای زیارت اربعین در سامانه سماح نام نویسی کرده اند .

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، مسئول عتبات عالیات مدیریت حج و زیارت خوزستان گفت: شمار خوزستانی‌های مشتاق زیارت اربعین که تا امروز در سامانه سماح (سازماندهی مشتاقان ایام حضور) سازمان حج و زیارت نام‌نویسی کرده‌اند به ۱۰۴ هزار و ۹۱۸ نفر رسیده است .
محمدامین یاقوت افزود: در مجموع ۹۶۷ هزار و ۶۰۰ نفر در سامانه سماح نام نویسی کرده اند که بیش از ۱۰درصد آنان خوزستانی هستند.
وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر تعداد زیادی از زائران اربعین در سامانه سماح نام نویسی کرده اند از زائران مشتاق زیارت حرم حضرت اباعبدا... الحسین علیه السلام خواست ثبت نام نویسی در این سامانه را به روزهای منتهی به روز اربعین موکول نکنند.
مسئول عتبات عالیات مدیریت حج و زیارت خوزستان افزود: برای ثبت نام در سامانه سماح پرداخت ۲۲۰هزار ریال بابت بیمه و خدمات هلال احمر ضروری است و داشتن گذرنامه معتبر در زمان خروج قانونی از پایانه های مرزی چذابه و شلمچه و سایر مرزهای رسمی کشور ضروری و الزامی است و کسانی که در سامانه سماح ثبت نام نکنند امکان خروج از کشور در پایانه های مرزی و رسمی کشور را نخواهند داشت.
پیش بینی شده با حذف روادید برای زائران اربعین حسینی تعداد زائرانی که از مرزهای شلمچه و چذابه به کربلای معلا و نجف اشرف مشرف می شوند افزایش چشمگیری نسبت به سال های گذشته داشته باشد.
اربعین پارسال ۲۳۶هزار زائرحسینی از گذرگاه مرزی چذابه و ۵۳۵هزار زائر ایرانی و اتباع خارجی از مرز بین المللی شلمچه به شهرهای مقدس عراق عزیمت کردند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است