خوزستان خبر
کد خبر: 2395       پنجشنبه 28 شهريور 1398 در 15:22
| ف | | |

تحویل همه مدارس 6کلاسه مناطق سیل زده خوزستان

 تحویل همه مدارس 6کلاسه مناطق سیل زده خوزستان

استاندار خوزستان گفت : تمامی مدارس ۶ کلاسه مناطق سیل زده تا هفته های آغازین سال تحصیلی به آموزش و پرورش تحویل می شود.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، غلامرضا شریعتی در نشست شورای آموزش و پرورش استان در استانداری افزود : سایر طرح های های بزرگ تر نیز تا ۱۵ آبان تحویل داده می شوند.

وی ادامه داد : برنامه هایی همانند طرح جوانه، بورسیه کردن دانش آموزان کم برخوردار، برگزاری کلاس کنکور و اجرای طرح آموزش های پیش دبستانی که سالهای گذشته در استان اجرا می شد باید در سال تحصیلی آینده نیز با جدیت دنبال شود.

استاندار خوزستان با با توجه به شرایط کنونی راهی به جز دو نوبته شدن مدارس برای رفع معضل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش خوزستان وجود نداشت ، اظهارداشت : همه دستگاه های استان باید برای بازگشایی مدارس همکاری های لازم را داشته باشند تا مهر خوبی را آغاز کنیم.

مدیر کل توسعه ، تجهیز و نوسازی مدارس خوزستان گفت : 860 کلاس درس با اعتبار بیش از 130 میلیارد تومان برای بهره برداری در سال تحصیلی جدید آماده است.

علی قربانی افزود : در جریان پدیده سیل 113 مدرسه در استان خوزستان مورد آسیب قرار گرفت که از این تعداد 78 مدرسه باید مورد تعمیر و بازسازی قرار می گرفتند که 20 مدرسه احداثی تا دو هفته آینده مورد بهره برداری قرار می گیرند.

وی ادامه داد : زلزله مسجدسلیمان موجب خسارت بیش از  70 میلیارد تومانی و آسیب دیدن  48 مدرسه شد که  از این تعداد 30 مدرسه آماده بهره برداری در آغاز سال تحصیلی می باشند و 18 مدرسه دیگر نیز تا دو هفته آینده تحویل آموزش و پرورش می شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است