خوزستان خبر
کد خبر: 2380       شنبه 23 شهريور 1398 در 14:03
| ف | | |

خدمت‌رسانی 1500 موکب خوزستانی به زائرین اربعین

 خدمت‌رسانی 1500 موکب خوزستانی به زائرین اربعین

رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان از خدمت‌رسانی 1500 موکب به زائرین اربعین امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی گفت : امسال یک هزار و 500 موکب مردمی خوزستانی به زائرین اربعین خدمت‌رسانی می‌کنند که 300 موکب از این تعداد در مرز چذابه، 400 موکب در مرز شلمچه، 60 موکب در عراق و مابقی در چهار ورودی استان خوزستان فعال خواهند بود.
وی با اشاره به ثبت موکب‌ها از طریق نام نویسی مواکب در سامانه Mokeb.org افزود: مواکب‌ از سال‌های گذشته، پروانه موقت سالانه دریافت می‌کردند ، اما امسال مواکب برای دریافت پروانه دائم باید در این سامانه نام نویسی کنند که تاکنون بیش از یک هزار و 70 موکب در این سامانه نام نویسی کرده‌اند و روزانه بر این تعداد افزوده می‌شود.
موسوی با بیان اینکه افراد می‌توانند با کد ملی، موکب خود را ثبت کنند، ادامه داد: همه‌ مردم استان بدون محدودیت و گزینش و با مراجعه به سامانه و نام نویسی می‌توانند موکب‌دار باشند و موکب‌داری، صددرصد مردمی است.
رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان گفت: امسال ۶۰ موکب از استان خوزستان در کشور عراق و در شهرهای العماره، نجف، کاظمین، کربلا و مسیر نجف تا کربلا مستقر می‌شوند و ظرفیت اسکان روزانه ۱۰۰ هزار نفر و توزیع ۳۵۰ هزار وعده غذا را دارند.
وی ادامه داد: همچنین از سوی مواکب خوزستان، روزانه در مرز شلمچه ۱۰۰ هزار نفر اسکان می‌یابند و ۲۰۰ هزار وعده غذا توزیع می‌شود. در مرز چذابه نیز روزانه اسکان ۸۰ هزار نفر و توزیع ۱۸۰ هزار وعده غذا انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است