خوزستان خبر
کد خبر: 2359       شنبه 02 شهريور 1398 در 13:07
| ف | | |

همزمان با هفته دولت؛

افتتاح ۴۶۹ طرح عمرانی در خوزستان

 افتتاح ۴۶۹ طرح عمرانی در خوزستان

همزمان با هفته دولت ۴۶۹ طرح عمرانی در استان خوزستان به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، استاندار خوزستان گفت: این طرح‌ها با اعتبار پنج هزار و ۴۹۷ میلیارد و ۱۶۴ میلیون ریال به بهره برداری می‌رسد که با بهره برداری از این طرحها، چهار هزار و ۸۳۵ فرصت شغلی جدید در خوزستان ایجاد می‌شود.

غلامرضا شریعتی با بیان اینکه از این تعداد ۳۹ طرح ملی هستند، گفت: منابع مالی دیگر طرح‌ها از محل اعتبارات استانی و یا سایر ردیف‌های اعتباری تامین شده است.

وی افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی با یک هزار و ۳۱۵ میلیارد ریال، شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با یک هزار و ۵۸ میلیارد ریال و شرکت گاز خوزستان با ۴۹۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به ترتیب دستگاه‌هایی هستند که برای تکمیل این طرح‌ها بیشترین اعتبارات را هزینه کرده اند.

استاندار خوزستان ادامه داد: شهرستان‌های حمیدیه با ۴۳ طرح، آبادان با ۳۸ و اهواز با ۳۵ طرح بیشترین تعداد طرح‌های عمرانی آماده بهره برداری را در استان دارند.

وی همچنین با اشاره به اینکه شهرستان بهبهان با بیش از یک هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال در بین دیگر شهرستان‌های خوزستان بیشترین میزان اعتبار طرح‌های آماده بهره برداری را به خود اختصاص داده افزود: همچنین شوشتر با ۷۶۴ میلیارد و ۳۹۵ میلیون ریال و مسجدسلیمان نیز با ۳۷۵ میلیارد و ۸۳ میلیون ریال دیگر شهرستان‌هایی هستند که بیشترین اعتبارات طرح‌های آماده بهره برداری هفته دولت امسال در خوزستان به آن‌ها اختصاص یافته است.

بر اساس این گزارش، در هفته دولت پارسال ۳۴۷ طرح در بخش‌های عمرانی و خدماتی در خوزستان به بهره برداری رسید و برای سه هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است