خوزستان خبر
کد خبر: 2349       یکشنبه 27 مرداد 1398 در 09:38
| ف | | |

افتتاح مرکز عقیم‌سازی و کنترل سگ‌ها در اهواز

 افتتاح مرکز عقیم‌سازی و کنترل سگ‌ها در اهواز

بزرگترین مرکز عقیم سازی و کنترل سگ‌های بلاصاحب جنوب غرب کشور با اعتبار 700 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز گفت: ۶۰ قلاده سگ به طور ماهانه در این مرکز تحت عمل واکسینه و عقیم سازی قرار می‌گیرند.

محمدرضا قنواتی افزود: هزینه نگهداری و واکسینه شدن هر یک از سگ‌های بلاصاحب حدود یک میلیون تومان محاسبه شده است که با توجه به وجود ۶ الی ۷ هزار سگ بلاصاحب طی گزارشات دریافت شده، شهرداری به تنهایی قادر به انجام این کار نیست.

وی عنوان کرد: جمع آوری هرچه سریعتر سگ‌های بلاصاحب احتیاج به همکاری همه جانبه دارد، محیط زیست، علوم پزشکی، دامپزشکی، فرمانداری، نیروی انتظامی و بهداشت نسبت به این مهم بی تفاوت نباشند.

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری اهواز به مناطق شناسایی شده برای جمع آوری سگ‌های بلاصاحب اهواز اشاره کرد و گفت: سایت نگهداری سگ‌های بلاصاحب صفیره مناطق دارای سگ‌های بلاصاحب، شامل مناطقی همچون پارک شهروند، آخر آسفالت، اکباتان، ملاشیه، سپیدار، سیصد دستگاه را شناسایی و برنامه تخلیه سگ‌ها را از این مناطق دارد.

قنواتی از شهروندان اهوازی خواست درصورت مشاهده سگ هاى بلاصاحب و سگ‌هایی که رفتار ستیزه گونه دارند با شماره١٣٧تماس بگیرند و گزارش خود را اعلام کنند تا سایت مرکز جمع آوری سگ‌های بلاصاحب صفیره اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد.

وی از این سایت بعنوان برترین مرکز نگهداری سگ‌های بلاصاحب در مقایسه با دیگر کلانشهر‌ها یاد کرد و افزود: مرکزی با متراژ حدودا ۷ هزار متر مربع در نزدیکی صفیره راه اندازی شده است و بعد از مرکز کرج دومین مرکز نگهداری سگ‌های بلاصاحب مجهز کشور است.

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری اهواز عنوان کرد: این مرکز با تجهیزات کامل ساخته شده و شامل اتاق عمل، داروخانه، سیستم تهویه و دفع فاضلاب می‌باشد. همچنین سگ‌های نر و ماده پس از انجام عملیات عقیم سازی و واکسینه شدن در همان محلی که جمع آوردی شده بودند بازگردانده می‌شوند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است