خوزستان خبر
کد خبر: 2327       سه شنبه 04 تير 1398 در 14:28
| ف | | |

معاون وزیر کشور:

کمک 110 میلیارد ریالی بدون عوض به سیل زدگان خوزستان

 کمک 110 میلیارد ریالی بدون عوض به سیل زدگان خوزستان

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: میزان پرداختی کمک بدون عوض به سیل زدگان خوزستان ۱۱۰ میلیارد ریال شامل ۴۴۱ پرونده است .

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، مهدی جمالی نژاد با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل زده خوزستان گفت : میزان پرداختی کمک بدون عوض به سیل زدگان خوزستان ۱۱۰ میلیارد ریال شامل ۴۴۱ پرونده است ، که ۵۰ میلیارد ریال آن خسارت معیشتی و ۶۰ میلیارد ریال آن برای واحدهای تعمیری و احداثی بوده است. 
وی افزود: در استان خوزستان تاکنون ۱۵ هزار و ۹۶ پرونده تشکیل شده که این تعداد ۱۱ هزار و ۲۴۷ پرونده شامل سه هزار و ۲۲۵ پرونده معیشتی، ۶ هزار و ۹۳۴ پرونده تعمیری و یک هزار و ۸۸ پرونده احداثی به بانک معرفی شده اند.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: اولویت قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده سرعت بخشی احداث و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل است، از دیگر اولویت‌های این قرارگاه تعیین تکلیف سیل بندها واقع در محدوده شهرها است که این اقدام به منظور ایجاد رضایت شهروندان باید هر چه سریع‌تر انجام و به اتمام برسد.
اوایل فروردین امسال به دلیل طغیان رودخانه‌های دز، کارون و کرخه سیلاب مناطق حاشیه‌ای این رودخانه‌ها را در بر گرفت.
بر اساس گزارش هلال احمر خوزستان ۲۱ شهرستان خوزستان در فروردین امسال دچار سیلاب و آبگرفتگی شدند و در جریان این سیلاب به ۲۵۰ هزار نفر امدادرسانی شد.
معاون عمرانی وزیر کشور صبح روز سه شنبه به منظور شرکت در کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان و آئین معاوفه شهردار جدید اهواز به اهواز سفر کرد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است