خوزستان خبر
کد خبر: 2323       چهارشنبه 05 تير 1398 در 22:57
| ف | | |

تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در اهواز

 تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در اهواز

رئیس حوزه علمیه خوزستان گفت : در نظام اسلامی بالاترین افتخار این است که ما امروز برای سرنوشت کشور خودمان تصمیم گیری می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری در همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در مسجد اعظم اهواز با بیان این مطلب افزود: در این بیانیه دو واژه کلیدی دارد انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی که استقرار حکومت اسلامی براتبیین بیانیه گام دوم انقلاب در اهوازساس مکتب اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) و مردم سالاری دینی از نکات مهم این دو واژه کلیدی است.

وی اظهارداشت: برگزاری انتخابات از اصول مهم مردمسالاری دینی است که در آن اصلح توسط مردم انتخاب می‌شود که نمونه آن انتخاب نمایندگان مجلس خبرگان رهبری توسط مردم است که نمایندگان این مجلس رهبیر انقلاب راانتخاب می‌کنند.

رئیس حوزه علمیه خوزستان تاکید کرد: اوایل انقلاب برخی‌ها بر این باور بودند که نظام سیاسی کشور جمهوری دموکراتیک اسلامی باشد، اما امام خمینی بر جمهوری اسلامی تاکید داشتند.

آیت الله موسوی جزایری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جوانگرایی گفته شده از سوی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب یک امری شایسته که در دین هم به آن اشاره شده است و می‌تواند موتور محرکی برای کشور در صنعت و علم باشد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است