خوزستان خبر
کد خبر: 2299       سه شنبه 17 ارديبهشت 1398 در 10:56
| ف | | |

برخورد نیروی انتظامی با روزه خواری در ملأ عام

 برخورد نیروی انتظامی با روزه خواری در ملأ عام

فرماندهی انتظامی خوزستان با صدور اطلاعیه ای از شهروندان خواست در ملأ عام اقدام به روزه خواری نکنند در غیر اینصورت نیروی انتظامی با متخلفان برخورد می کند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، در متن این اطلاعیه آمده است: به منظور رعایت حرمت ماه مبارک رمضان و روزه داران افراد از هرگونه تظاهر به روزه خواری بخصوص در ملأ عام، بدپوششی و کشف حجاب در واحدهای صنفی و اماکن عمومی، تفرجگاه ها، مجتمع های تجاری، پاساژها و معابر عمومی خودداری کنند.
این اطلاعیه می افزاید: به منظور ارائه خدمات به مسافران و افرادی که دارای عذر شرعی هستند، متصدیان مراکز پذیرایی بین راهی، پایانه ها، فرودگاه ها، راه آهن و بیمارستان ها می توانند با اخذ مجوز از مراجع ذی ربط با رعایت و حفظ شئونات اسلامی ضمن استتار مکان، به گونه ای که در ملاء عام تظاهر به روزه خواری نشود، فعالیت نموده و از عرضه غذای سرد در معابر عمومی و مقابل واحدهای صنفی خودداری شود.
بر اساس این اطلاعیه سایر مراکز پذیرایی از اذان صبح تا اذان مغرب اجازه فعالیت نداشته و در صورت مشاهده برابر ضوابط و مقررات با متخلفین برخورد می شود.
فرماندهی انتظامی خوزستان همچنین از شهروندان به خصوص رانندگان خواست تا از تظاهر به روزه خواری، استعمال دخانیات در داخل خودرو و همچنین ایجاد آلودگی صوتی پرهیز نمایند ، چرا که مسئولیت عدم رعایت موارد ذکر شده به صورت مستقیم متوجه مسئولان و متولیان اماکن یاد شده است.
فرماندهی انتظامی خوزستان ضمن تأکید بر رعایت شئونات اسلامی از قبیل کشف حجاب، مبادرت به بدپوششی، اختلاط غیرشرعی زن و مرد در کلیه واحدهای صنفی، از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه جرائم و تخلف، مراتب را از طریق پلیس 110 و یا نزدیکترین مرکز نیروی انتظامی به ماموران انتظامی اطلاع دهند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است