خوزستان خبر
کد خبر: 2298       سه شنبه 17 ارديبهشت 1398 در 10:53
| ف | | |

دستور استاندار خوزستان برای پاکسازی زمینهای کشاورزی

 دستور استاندار خوزستان برای پاکسازی زمینهای کشاورزی

استاندار خوزستان خواستار همکاری همه دستگاه های اجرایی استان برای پاکسازی اراضی کشاورزی مناطق سیل زده شد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ،استاندار خوزستان در  نشست بررسی راهکارهای اجرایی پشتیانی مالی جهت ساماندهی اراضی آب گرفته و آماده سازی برای کشت تابستان با تاکید بر اینکه پاکسازی زمین های کشاورزی به منظور آغاز کشت تابستانه ضروری است، گفت: همه دستگاه های اجرایی که از ظرفیت لازم برخوردار هستند باید فورا در این زمینه وارد عمل شوند

غلامرضا شریعتی  افزود : بنابراین اولویت نخست استان رفع مشکلاتی است که سیل به وجود آورده و در این مسیر دستگاه های اجرایی نیز باید همکاری و همراهی کنند.

وی ادامه داد : آماده شدن زمین ها برای کشت تابستانه علاوه بر   ایجاد امید به آینده در بین سیل زدگان ، می تواند در امنیت غذایی کشور نیز موثر باشد.

استاندار خوزستان همچنین با درخواست از سازمان جهادکشاورزی استان برای ارائه مشاوره تخصصی در رفع مشکلات شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی  گفت: بخش قابل توجه ای از مزارع نیشکر در شرکت سلمان فارسی، دهخدا و دعبل خزاعی دچار آسیب شده اند که به همین منظور با معاون اول رئیس جمهور مذاکرات و مکاتبه شد.

شریعتی اضافه کرد:  با دستور معاون اول قرار شد قرارگاه بازسازی به موضوع شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی ورود کند تا با بررسی خسارت ها راهکاری برای تامین منابع مالی بازسازی پیش بینی شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است