خوزستان خبر
کد خبر: 2283       جمعه 13 ارديبهشت 1398 در 15:18
| ف | | |

تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز

 تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز

رئیس دفتر مقام معظم رهبری: خوزستان استانی پر اهمیت و مردم بزرگ آن در دفاع مقدس و در سیل اخیر با موفقیت از این امتحان بیرون آمدند

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، آیت الله محمد محمدی گلپایگانی در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز در مصلی مهدیه امام خمینی این شهر افزود : مردم خوزستان سرفرازانه در دفاع مقدس و سیل پیروز بیرون امده و حماسه آفریدند.

وی با اشاره به نیم قرن خدمات علمی و مجاهدت های آیت الله موسوی جزایری  ادامه داد : آیت الله موسوی جزایری  که مورد عنایت خاص مقام معظم رهبری است و رهبر معظم انقلاب از ایشان به عنوان فقیه بزرگوار در حکمشان یاد کردند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهارداشت :آیت الله موسوی جزایری با هدایت های خود در دوران قبل و بعد از انقلاب در جایگاه های مهمی همچون نمایندگی ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز به مشکلات مردم رسیدگی و در خانه ایشان بر روی مردم باز بوده و هست.

آیت الله محمدی گلپایگانی گفت : نمایندگی  ولی فقیه و امامت جمعه  یک جایگاه خطیر و مهم است و حجت الاسلام و السلمین  موسوی فرد  یک فردی خدمتگزار ، انقلابی ، ساده زیست ، مردمی و دین دار و دارای  اوصاف یک امام جمعه است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ، همگان را به استفاده معنوی از این ماه پر برکت دعوت کرد.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور نیز در این مراسم گفت : نماز جمعه موجب بصیرت افزایی و پایگاهی که موجب صلابت ایران در مقابل دشمنان است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری  افزود : قدر نعمت نماز جمعه که یک نعمت بزرگ  برای جامعه می باشد را باید دانست .

وی ادامه داد : از محبت و حضور شما عزیزان در استقبال  از نمایده ولی فقیه در استان و امام جمعه جدید اهواز تشکر می کنم.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه  گفت :  در این مراسم همچنین از نیم قرن  تلاش ، خدمات و مجاهدت ها و مقام شامخ فقیه بزرگوار آیت الله موسوی جزایری  که یک امام جمعه شاخص و تراز بودند تکریم می شود.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری افزود :  از جمله هدمات ایشان تحکیم حوزه ، گسترش فرهنگ انقلابی و احیای مساجد در استان بوده است.

وی اظهارداشت : همچنین در این مراسم  حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد ، نماینده عزیز ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز   که دارای روحیه جهادی  ، فضل ، دانش و با تقوا می باشد که ازسوی رهبر معظم انقلاب به این منصب انتخاب شده است معرفی می شود.

همچنین رئیس دفتر مقام معظم رهبری احکام انتصاب آیت الله موسوی جزایری به عنوان رئیس حوزه علمیه اهواز و حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز را قرائت کرد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است