خوزستان خبر
کد خبر: 2251       پنجشنبه 29 فروردين 1398 در 12:24
| ف | | |

کنترل دبی رودخانه کارون در اهواز

 کنترل دبی رودخانه کارون در اهواز

دبی رودخانه کارون در اهواز کنترل شده است .

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، مدیر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره باینکه دبی خروجی رودخانه کارون در سه روز گذشته 3150 متر مکعب بر ثانیه بوده است گفت : این دبی خروجی روند ثابتی دارد وسطح دبی رودخانه کارون یک دبی کنترل شده است،
داریوش بهارلویی افزود : همه تلاش ما این است که این دبی بیشتر نشود مگر اینکه سیلاب‌های خاصی داشته باشیم که مجبور شویم خروجی‌ها را افزایش دهیم که تا الان هیچ برنامه‌ای برای افزایش خروجی‌ها از کرخه، دز و گتوند نداریم.
وی ادامه داد : در سدهای استان هیچ مشکلی در پایداری و ایمنی نداریم و از مردم می‌خواهیم به شایعات توجه نکنند و اخبار و اطلاعات صحیح را از صدا و سیما و سایت‌های رسمی کسب کنند.
 مدیر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان افزود: در حال حاضر ورودی سد دز  1050 متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن یک هزار و 200متر مکعب بر ثانیه است .

بهارلویی ادامه داد :  ورودی سد کرخه نیز یک هزار و 250 مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن یک هزار و 400 متر مکعب بر ثانیه و  ورودی سد گتوند 900 متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن یک هزار و 400 متر مکعب بر ثانیه است.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است