خوزستان خبر
کد خبر: 2206       یکشنبه 25 فروردين 1398 در 16:23
| ف | | |

6 هزار طلبه به کمک سیل زدگان خوزستان و لرستان آمده اند

 6 هزار طلبه به کمک سیل زدگان خوزستان و لرستان آمده اند

پنج هزار طلبه برای کمک به سیل زدگان خوزستان و بیش از یک هزار طلبه دیگر برای یاری رسانی به سیل زدگان لرستان به این مناطق اعزام شده اند.

ب به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، رییس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیان کشور  در بازدید از مناطق سیل‌زده شهرستان حمیدیه گفت : طلاب ، روحانیان و بسیج اساتید از ابتدای سیل خوزستان و سایر استان ها وظیفه خود دانستند که با حضور حداکثری در مناطق سیل زده، برای خدمت به مردم تلاش کنند.
 حجت‌الاسلام غلامرضا شفیع‌زاده افزود : کمک فیزیکی به مردم مناطق سیل زده خوزستان در کنار سایر گروه های جهادی از برنامه های اصلی بسیج اساتید، طلاب و روحانیان بود که اکنون در بخش های مختلف به صورت شبانه روزی در حال انجام است.
وی ادامه داد: تلاش در راستای ترمیم سیل بندها، توزیع غذا و امکانات و کمک در انتقال مردم سیل زده ،از دیگر اقداماتی است که جامعه طلاب و روحانیان برعهده دارد.
رییس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیان کشور گفت : التیام بخشی به آسیب دیدگان و حضور در اردوگاه های استقرار سیل زدگان برای اقدامات فرهنگی از دیگر برنامه های طلاب و روحانیان است که تاکنون به خوبی انجام شده و تا بازگشت شرایط عادی به مناطق نیز ادامه دارد.
وی گفت: اقامه نماز ، اجرای برنامه های ویژه کودکان و خانواده ها و همچنین سخنرانی در خصوص احکام دینی و امیدبخشی به زندگی مردم از دیگر اقداماتی است که انجام می شود.
سیلاب کرخه ، دز و کارون تاکنون مناطق روستایی و شهری چندین شهرستان حاشیه این رودخانه ها را در برگرفته است.
در پی این سیلاب، دستور تخلیه هفت شهر و بیش از 250 روستای خوزستان صادر شده است.
به گفته وزیر کشور 400 هزار نفر در خوزستان در معرض سیلاب هستند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است