خوزستان خبر
کد خبر: 2165       چهارشنبه 08 اسفند 1397 در 10:16
| ف | | |

تخلیه بیش از یک میلیون تن کالاهای اساسی در مجتمع بندری امام خمینی

 تخلیه بیش از یک میلیون تن کالاهای اساسی در مجتمع بندری امام خمینی

تخلیه بیش از یک میلیون تن کالاهای اساسی در مجتمع بندری امام خمینی

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر ، معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی  خوزستان گفت : در بهمن امسال این میزان کالای اساسی از 10 فروند کشتی تخلیه شده است.

ایرج مدیری افزود : با تخلیه  یک میلیون و ۵۱۹ هزار و ۵۹۰  تن که همزمان از  10 کشتی انجام شد، یک رکود در این مجتمع بندری ثبت شد.

وی با اشاره به اینکه این کالاهای اساسی شامل نهاده های دامی و غلات می باشد ادامه داد : 80 درصد کالاهای اساسی کشور در مجتمع بندری امام خمینی تخلیه می شود.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریا نوردی خوزستان گفت :  از مهمترین سیاست ها و اهداف کلان این مجتمع بندری جلب رضایت مشتریان و وفادار کردن آنان به بهره گیری از خدمات مطلوب زیرساختی و روساختی، افزایش سرعت تخلیه، بهبود امنیت، ایمنی، هزینه ای و زمان سرویس تایم در فرآیندهای پهلودهی، تخلیه و بارگیری و افزایش سطح بهره وری در بندرامام خمینی  است.

مجتمع بزرگ بندری امام خمینی با وسعتی بالغ بر ۱۱ هزار هکتار بزگترین بندر بزرگ تجاری کشور به شمار می آید که با ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری بیش از ۵۰ میلیون تن کالا بیش از ۳۰ درصد از تجارت دریایی کشور را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است