خوزستان خبر
کد خبر: 2161       دوشنبه 06 اسفند 1397 در 14:00
| ف | | |

هشدار نسبت به بارش باران ، برف ، رعد و برق و تند باد لحظه ای در خوزستان

 هشدار نسبت به بارش باران ، برف ، رعد و برق و تند باد لحظه ای در خوزستان

اداره کل هواشاسی خوزستان نسبت به بارش باران ، برف ، رعد و برق و تند باد لحظه ای در استان هشدار داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت : بررسی آخرین نقشه های پیش یابی نشان دهنده ورود سامانه بارشی ، از اواسط سه شنبه  تا اواسط شنبه هفته آینده خواهد بود.

محمد سبزه زاری افزود : طی این مدت افزایش ابر ، رگبارباران ، رعدوبرق ،بویژه در ارتفاعات شمالی و شرقی استان و در بقیه نقاط بصورت منطقه ای مورد انتظار می باشد که سبب آبگرفتگی معابر ، سیلابی شدن مسیلها خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بارش در ارتفاعات به صورت برف پیش بینی می شود  و  شمال خلیج فارس نیز طی این ایام مواج خواهد بود ادامه داد : بیشترین حجم بارش ها در اواخر روز سه شنبه تا اوایل چهارشنبه و نیز اواخر روز پنجشنبه تا اواسط روز جمعه درمناطق شمال ، شمال شرقی و شرق استان شامل حوزه های آبریز کرخه، دز ، کارون و مارون می باشد.

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت : در روز چهارشنبه شاهد وزش بادهای قابل ملاحظه تا نسبتا شدید و وقوع تندباد لحظه ای در مناطق جنوبی و مرکزی خواهیم بود که احتمال برخاستن گردوغبار محلی وجود دارد.

سبزه زاری تاکید کرد : با توجه به حجم بارشها بویژه در حوزه های آبریز سدهای استان خوزستان ، اکیدا توصیه می شود نسبت به مدیریت خروجی سدهای استان در جهت کاهش خسارات احتمالی ، تمهیدات لازم در نظر گرفته و از عموم مردم درخواست و توصیه می شود از تردد غیر ضروری در مسیرهای کوهستانی و اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیلها جدا خودداری کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است