خوزستان خبر
کد خبر: 2143       پنجشنبه 02 اسفند 1397 در 14:20
| ف | | |

برگزاری یادواره شهدای وزارت امورخارجه در اهواز

 برگزاری یادواره شهدای وزارت امورخارجه در اهواز

یادواره ی شهدای وزارت امور خارجه در اهواز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، در این مراسم که مسئولان ، خانواده معظم شاهد ، ایثارگران و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند ، معاون وزیر امورخارجه در این مراسم گفت : امروز ملت ایران در سایه اتحاد و همدلی توطئه های دشمنان را ناکام گذاشتند.

محمد تقی صابری با بیان اینکه ملت ایران در یوم الله 22 بهمن حماسه ای بزرگ آفریدند افزود : در این حماسه بزرگ مردم دلیر ایران نشان دادند که برغم همه مشکلات وقتی پای نظام در میان باشد به میدان می ایند.

وی با تجلیل از مقام و حماسه شهدای والامقام ادامه داد : وزارت امور خارجه در طول هشت سال دفاع مقدس و پس از آن با تقدیم 39 تن از بهترین دیپلمات های خود به انقلاب در هر عرصه ای حضور فعال داشته باشد.

معاون وزیر امورخارجه با بیان اینکه یکی از شهدای گرانقدر وزارت امورخارجه از خوزستان قهرمان شهید ابراهیم نجیب بود اظهارداشت : سلام گرم وزیر امور خارجه را به مردم استان خوزستان ابلاغ می کنم، و آقای  ظریف در سفر چین هستند و  علاقه داشتند خود در این مراسم شرکت کنند. 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هم در این مراسم گفت : شهدای وزارت خارجه غریبانه به دور از دیار خود برای عزت ایران اسلامی به شهادت رسیدند.

آیت الله محسن حیدری افزود : شهدای وزارت امورخارجه نماد کرامت و بالندگی در خارج از کشور هستند و انتظار از مسولین این است که راه و رسم شهادت را ترویج دهند و به آن  پایبند باشند و هر موفقیتی در وزارت خارجه حاصل همین روحیه است.

سردار احمد خادم سیدالشهدا ، فرمانده قرارگاه مقدم کربلا در جنوب نیز در این مراسم گفت : در حوادث اخیر سوریه و عراق نقش برجسته وزارت خارجه برای کمک به شکست دشمن به خوبی به چشم آمد و ما با تاسی از شهدا ، فتنه و تکفیر را شکست دادیم و در میدان رزم سرافراز شدیم. 

وی افزود : در کشورهای اروپایی، آسیا و سایر مناطق دنیا به وضوح می بینیم که جمهوری اسلامی چه احترامی پیدا کرده است و حکومت های سوریه و عراق با استقامت و الگو گیری از شهدای ما دیدیم که چطور داعش را شکست دادند.

 در این مراسم از تندیس شهید ابراهیم نجیب و  پوستر یادواره شهدای وزارت امورخارجه رونمایی شد.
همچنین نام یک خیابان به نام شهید گرانقدر ابراهیم نجیب نامگذاری شد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است