خوزستان خبر
کد خبر: 2137       سه شنبه 30 بهمن 1397 در 19:43
| ف | | |

وزیر نیرو :

40 درصد از دارایی فیزیکی آب و برق کشور در خوزستان

 40 درصد از دارایی فیزیکی آب و برق کشور در خوزستان

وزیر نیرو گفت : 40 درصد دارایی های صنعت آب و برق کشور در استان خوزستان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، رضا اردکانیان در مراسم معارفه مدیر عامل جدید سازمان آب و برق خوزستان افزود : از مجموع 51 میلیارد مترمکعب حجم مخازن سدهای بزرگ ساخته شده، 22 میلیارد مترمکعب آن در خوزستان است.
وی با اشاره به اینکه از سرجمع 2 میلیون و 350 هزار هکتار از زمین های آبیاری مدرن کشور، 450 هزار هکتار آن معادل 20 درصد در خوزستان وجود دارد ، ادامه داد : از مجموع 12 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه‌ های برق ‌آبی کشور،60 درصد آن معادل  معادل هفت هزار و 70 مگاوات زیر مدیریت سازمان آب و برق خوزستان است.
وزیر نیرو با بیان اینکه انتقال آب نمی تواند همه مشکلات حوضه های آبی را حل کندتاکید کرد : بحث کنترل کیفیت منابع آب، استفاده بهینه و مصرف صحیح آب و بحث هایی که با اولویت بالا در خصوص آب شرب وجود دارد مجموعه مسایلی هستند که ساز و کار لازم برای یک بررسی دقیق و علمی و کارشناسی آن فراهم است.

اردکانیان  ادامه داد: درصدد شکل دادن یک کارگروه در ذیل شورای عالی آب برای ساماندهی کمی و کیفی کارون بزرگ هستیم و این اقدام در در راستای پاسخ به دغدغه‌ های مردم خوزستان است و همان طور که اشاره شد محدود به انتقال و یا انتقال نشدن آب نیست.

وی با اشاره به وسعت و وظایف سازمان آب و برق خوزستان افزود : این سازمان حدود 37 درصد از مجموع 24 هزار میلیارد ریال منابع حاصل از فروش آب در کشور را به خود اختصاص داده است و در کل حدود 40 درصد دارایی ‌های فیزیکی صنعت آب و برق کشور در این استان قرار دارد که همه این موارد اهمیت ویژه خوزستان در زمینه های مختلف را نشان می دهد.
در این مراسم با تقدیر از خدمات محمد رضا شمسایی مدیر عامل پیشین ، فرهاد ایزدجو به عنوان مدیر عامل جدید سازمان آب و برق خوزستان معرفی شد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است