خوزستان خبر
کد خبر: 2133       دوشنبه 29 بهمن 1397 در 16:24
| ف | | |

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان خوزستان:

٦٥ هزار تن جو وارداتی از آلمان در بندر امام خمینی ماهشهر بارگیری شد

٦٥ هزار تن جو وارداتی از آلمان در بندر امام خمینی ماهشهر بارگیری شد

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان خوزستان گفت: ما نسبت به سال قبل بیش از ٥ برابر افزایش واردات نهاده‌های دامی داشتیم و سال آینده بازهم بیشتر از این واردات خواهیم داشت که این واردات شامل کنجاله سویا، ذرت و جو دامی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، هادی سلامات مدیر کل پشتیبانی امور دام استان خوزستان در حاشیه بازدید از کشتی در جمع خبرنگاران اطهار کرد: ٦٥ هزار تن جو جهت تنظیم بازار نهاده‌های دامی از آلمان در بندر امام خمینی ماهشهر بارگیری شد.

وی افزود: ما نسبت به سال قبل بیش از ٥ برابر افزایش واردات نهاده‌های دامی داشتیم و سال آینده بازهم بیشتر از این واردات خواهیم داشت که این واردات شامل کنجاله سویا، ذرت و جو دامی است.

سلامات در رابطه با نحوه انبارداری این نهاده‌ها خاطر نشان کرد: انبارهای ملکی در شهرستان شوش به این منظور قرار دارد اما انبارهای بندر استیجاری است که هر کشتی ٨ هزار تن روزانه تخلیه می‌کند و در انبارها قرار می‌گیرد که بخشی از آن هم پس از تخلیه به آدرس مرغداری‌ها و دامداری‌ها ارسال می‌شود.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان خوزستان با اشاره به قیمت نهاده‌های دامی در بندر گفت: قیمت فروش جو ١٥٠٠، ذرت ١٥٠٠ و کنجاله ٢٦٠٠ تومان است.

وی تصریح کرد: در مقطعی که مشکل حمل و نقل پیش آمد چالش داشتیم اما در حال حاضر مشکل حمل نداریم. سیستم حمل به دو شکل صورت می‌گیرد یکی روباری است و روش دوم این است که پس از انبار شدن نهاده، توسط شرکت‌های حمل ارسال می‌شود.

سلامات عنوان کرد: ما به عنوان تنظیم بازار کار خود را انجام می‌دهیم اما برخی مشکلات در کارها وجود داشته است. هم ما و هم بخش خصوصی به خوبی در این زمینه کار کرده‌ایم اما جو روانی در این مورد وجود دارد.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است