خوزستان خبر
کد خبر: 2116       سه شنبه 23 بهمن 1397 در 17:23
| ف | | |

ممنوعیت تردد در بخشی از جاده ساحلی اهواز با بالا آمدن آب کارون

 ممنوعیت تردد در بخشی از جاده ساحلی اهواز با بالا آمدن آب کارون

در پی بارش های اخیر و رها سازی آب سدها در بالادست رودخانه کارون‏، حجم آب این رودخانه در مقطع اهواز افزایش یافت که موجب ورود آب به بخشی از جاده ساحلی و مسدود شدن آن شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی خوزستان خبر از اهواز، رئیس پلیس راهور خوزستان گفت : به علت بالا آمدن سطح آب رودخانه کارون، از صبح امروز بخشی از جاده ساحلی غربی اهواز مسدود و تردد در این بخش ممنوع اعلام شده است.  
سرهنگ منصور جمشیدی افزود: این کار جهت پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی انجام شده است.
از صبح امروز جاده ساحلی غربی اهواز در محل پل چهارم(پل نادری) و در محدوده منطقه امانیه به‌دلیل آبگرفتگی مسدود شده و اتومبیل‌ها برای تردد باید از مسیر محلی و از محدوده میدان مولوی استفاده کنند.
فرماندار اهواز همچنین از شکسته شدن بخشی از کانال شهید چمران در مقابل منطقه عین ۲ اهواز خبر داد و گفت : آب در حال جریان است؛ عرض این شکستگی حدود ۵ متر است.
جمال عالمی نیسی افزود: هم‌اکنون تمام نیروها و دستگاه‌ها را از شهرداری و فرمانداری بسیج کردیم که امروز این شکستگی ترمیم شود.
وی افزود: در حال حاضر آب به سمت زمین‌های غیرقابل کشت و شوره‌زار در حرکت است ، قبل از رسیدن آب به منطقه عین ۲ راه آن را سد می‌کنیم.
فرماندار اهواز افزود: هیچ‌گونه خطری برای حمیدیه و اهواز وجود ندارد و راه ارتباطی این دو شهر نیز با مشکل مواجه نشده است.
سردهنه آبگیر و کانال انتقال آب شهید چمران در شمال شهر حمیدیه ساخته شده است. این تاسیسات آب مورد نیاز حدود 120 هزار هکتار اراضی تحت پوشش پروژه‌های شهید چمران و دشت آزادگان را تامین و منتقل می‌کند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
تمامی حقوق این سایت متعلق به خوزستان خبر میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است